2. Uluslararası Nilüfer Şiir Festivali

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Uluslararası Nilüfer Şiir Festivali 12-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Yurt içi ve yurt dışından 14 önemli şairin ağırlanacağı festival 9 farklı etkinlik noktasında şiirseverlerle buluşacak.

Uluslararası Nilüfer Şiir Festivali

Festivalin açılışı 12 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da BAOB Fuaye’de gerçekleşecek. Açılışın ardından Ataol Behramoğlu ile şiir okumaları yapılacak. Günün etkinlikleri hikaye anlatımı ve bestelenmiş şiirlerin icrası ile devam edecek.
Festivalin ikinci gününde yurt dışından Fransız şair Aurelia Lassaque ve “Galata’dan” şiirleriyle tanınan Mel Kenne ağırlanacak. Yine aynı gün Ali Özgür Özkarcı, Efe Duyan, Emel Kaya, Serdar Ünver ve Neslihan Yılman festivalin konuğu olacak.
Altay Öktem, Çağla Meknuze, Turgay Fişekçi, Zeynep Köylü, İsviçreli şair Helke Fiedler ve şiirleri 20’den fazla dile çevrilen Japon şair Yasuhiro Yotsomoto’nun şiirleriyle; araştırmacı-yazar Haluk Oral şiire dair hikayeleriyle festivalin üçüncü gününde Nilüfer’de konuk olacak.
15 Ekim Pazar günü Nilüfer Belediyesi Dans Atölyesi’nin performansı ve Berlin Senfoni Oda Orkestrası ve Erdal Akkaya konseri ile festival sona erecek.
Tüm şiirseverlerin davetli olduğu festivale dair paylaşımlara sosyal medyada #şiirinsesinilüfer hashtag’ı üzeriden ulaşabilir ve aynı hashtag ile paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kaynak:Mazeretimsiirdir.com  Güncelleme: 12.10.2017

Yorumlar

Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv