“Türkiye Şiir Güldestesi-1” Antolojisi Duyurusu

“Türkiye Şiir Güldestesi-1”  Antolojisi Duyurusu


Güldestenin Hazırlanış Amacı: 

Türk Edebiyatı ve şiir dünyasına yirmi üç yıldır hizmet veren Eskişehir Şairler Derneğinin hazırlayacağı bu eser, ülkemizin sanat değerlerini kalıcı kılmak, şiir dünyasına giren şairleri tanıtmak ve katkı sağlayabilmek için basımı yapılacaktır. 
Eskişehir Şairler Derneği Antolojisi Duyrusu

ŞARTNAME (Güldesteye Katılım Şartları):

• Güldesteye katılmak isteyen şairlerimiz, kısa özgeçmiş bilgileri, 2 adet vesikalık fotoğraf (Fotoğrafların arkasına Ad ve Soyad mutlaka yazılacak) ve şiirlerini Eskişehir Şairler Derneği açık adresine posta ile ve dijital ortamda e-posta ile yapacaklardır.
• Şairlerin basılmasını istedikleri şiirler ve özgeçmiş için toplam 5 sayfa ayrılacaktır.(şiirlerin sayısı değil, kişi için ayrılan beş sayfa esas alınacak ve yazılar 12 punto olacaktır.)
• Şiirlerde konu ve tür serbesttir. Eserler daha önce her hangi bir yerde (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook, tiwitter gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar) dâhil yayınlanmış olması, katılım için hiçbir sakınca oluşturmamaktadır.
• Güldestede şiirleri yayımlanacak olan şairler, isimlerinin ve eser adlarının kullanılması şartıyla kullanım haklarını verdiklerini peşinen kabul etmiş olurlar.
• Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat gereğince her katılımcı, “Türkiye Şiir Güldestesi-1”deki eserinin/eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Eskişehir Şairler Derneği’ne izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Bu eserlerin kullanım hakkı, Eskişehir Şairler Derneği ile Güldestede eserleri yer alan şair ve yazarlara ait olacaktır. (Ekteki Muvafakatname mutlaka ıslak imza ile imzalanıp açık adrese gönderilecektir. )
• Güldestede kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmiş olur. Öte yandan eserlerin 3. kişilerce bu madde kapsamına aykırı şekilde kullanılması sebebiyle Eskişehir Şairler Derneği’nin hiçbir sorumluluğu olmayacağını eser sahibi peşinen kabul etmiş sayılır.
• Başkasına ait şiir ve yazıların olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Bu konuda Eskişehir Şairler Derneği herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
• Eskişehir Şairler Derneği, Güldesteye alınacak şiirleri seçme, tashih (düzeltmek, düzelti) ve redaksiyon (yazılmış bir metin üzerinde gereken düzeltmeleri yaparak yayıma hazır duruma getirme) yapacaktır.
• “Türkiye Şiir Güldestesi-1”isimli kitapta eserleri yayımlanan her katılımcıya 5 (beşer) adet kitap ücretsiz olarak verilecektir.
• Hakaret ifade eden, argoya kaçan, siyasi veya adli sonuç doğurabilecek sanat dokusuna uymayan şiirler değerlendirme dışı kalacaktır.
Katılım ücreti TC Zirarat Bankası Eskişehir-117 Şubesi, 40003852-5001 numaralı ( İban Nu: TR880001000117400038525001) EŞAD hesabına katılımcı adına 150.00 tl (yüz elli ) nakit olarak yatırılacaktır. (Ücreti yatırılmayan eserler antolojiye alınmayacaktır.) 
• Güldesteye katılan şairler, yukarıda yazılı tüm bu katılım şartlarını koşulsuz, aynen kabul etmiş sayılacaklardır. 


Antoloji Sekreteryası: 


Koordinatör : İbrahim SAĞIR Eskişehir Şairler Derneği Başkanı Tel: 0536 386 7455
Sekreter :Kenan DEMİREL Eskişehir Şairler Derneği Sekreteri Tel: 0537 884 0749 e-posta : kenan_dem@hotmail.com veya kenandemirel69@gmail.com
Adres : İkieylül Cd. Enver Gökdemir İş Merkezi Nu:38/8 Büro Telefonu : 0222 220 3235 Odunpazarı/ ESKİŞEHİR 


Düzenleme Kurulu : İbrahim SAĞIR, Muharrem KUBAT, Mehmet Ali KALKAN, Lütfü KILIÇ, Ahmet URFALI, Kenan DEMİREL 


Proje Takvimi: Antoloji Başlama ve Son Katılım Tarihi : 15 Şubat 2016 – 30 Mayıs 2016 


Düzenleme Kurulu Çalışması : 01 Haziran 2016 – 15 Haziran 2016 Antolojinin Neşredilmesi : Temmuz 2016 

Ek: Muvafakatname ( bir sayfa )

MUVAFAKAT BEYANI 


Aşağıda isimleri yazılı şiirlerin ve özgeçmişin şahsıma ait olduğunu, Güldestede yer almasını istediğim bu eserlerin, Eskişehir Şairler Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye Şiir Güldestesi-1”e alınarak, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat kapsamında yayınlanmasını, bu eserlerin kullanım hakkını, çoğaltma, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımını, yayın öncesi ve yayın sonrası hiçbir şekilde telif hakkı talebinde bulunmayacağımı, izin /muvafakatname verdiğimi kabul ve beyanediyorum.
...../…../2016 Muvafakat eden adı soyadı-imzası

ŞİİRLER : 

1-………………………………… 
2-………………………………… 
3-………………………………… 
4-………………………………… 
5-………………………………… 
6-………………………………… 
7-………………………………… 
8-………………………………… 
9-………………………………… 
10-…………………………………

Yorumlar

Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv