12.Ümraniye Belediyesi Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmalarının sonuçları açıklandı

Bu yıl 12.’si düzenlenen Ümraniye Belediyesi Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmalarının sonuçları açıklandı.
12.Ümraniye Belediyesi Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmalarının sonuçları 2016

Her yıl düzenlediği yarışmalarla sanat ve edebiyat dünyasına yeni yetenekler ve eserler kazandıran Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 12.’si gerçekleştirilen Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmaları sona erdi. Yeni eserlerin kültür ve sanat dünyamıza kazandırılması açısından büyük bir fonksiyon icra eden yarışmalara, ülkemiz edebiyat ve sanat çevrelerinin yanı sıra ülke dışından da katılımlar gerçekleştirildi. 

Konusu “Göç” olan Yağlı boya Resim yarışmasına 362 eser katılırken, “Serbest” konulu hikâye yarışmasına 1.888 adet hikâye gönderildi. Yine konusu “Birlikte Daima” olan şiir yarışmasına ise 2.610 adet şiir gönderildi. 

Alanında uzman bir sanatçı ve edebiyatçı kadrosunun seçici kurulunda bulunduğu yarışmalarda uzun süren değerlendirmeler sonunda, dereceye giren eserler belli oldu.


Birlikte Daima” Konulu 12. Geleneksel Şiir Yarışması


Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Birlikte Daima” Konulu 12. Geleneksel Şiir Yarışması Seçici Kurulu tarafından, 20.02.2016 Cumartesi günü Ümraniye Belediyesi’nde toplanarak sonuçları belirlemiştir.

1. Dürre'nin Gözyaşları şiiri ie Ayşenur Onat ,
2. Azizelerin Kokusu Bulaştı Tenime şiiri ile Abdulvehab Ballı,
3. Gazel şiiri ile Ahmet Çınar,

ve 10 kişiye de mansiyon ödülü verilmiştir.

12.’si düzenlenen Ümraniye Belediyesi Geleneksel Resim, Hikâye yarışmalarının sonuçları ve kazananların tam listesi için tıklayınız.

Yorumlar

Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv