Attila İlhan Şiir Ödülü 2016 Başvuruları

USTA şair Attila İlhan’ın anısını yaşatmak ve edebiyat dünyasına yeni yetenekler kazandırmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, şiir yarışması düzenledi.

Karşıyaka Belediyesi, kentin yetiştirdiği en önemli değerlerden biri olan usta şair Attila İlhan’ın anısına geçen yıl düzenlediği şiir yarışmasını geleneksel hale getirdi. Yeni şairler ve yeni eserlerin topluma kazandırılmasına da katkı sağlayacak yarışmanın bu yılki etabı için başvurular kabul edilmeye başlandı. 


Yarışmaya katılmak istiyorsanız; şiirlerinizi elden, posta ya da kargoyla, 22 Nisan 2016 tarihine kadar Karşıyaka Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne gönderebilirsiniz.


 • Ayrıntılı bilgi için 0232 399 40 92 'yi arayabilirsiniz.
Attila İlhan Şiir Ödülü 2016 Başvuruları

TÖREN ATTİLA İLHAN'IN DOĞUM GÜNÜNDE 

Yarışmanın jürisinde ise edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Doğan Hızlan, Ataol Behramoğlu, Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Ünal Ersözlü, Tuğrul Keskin ve Attila İlhan’ın ailesi adına Kerem Alışık yer alacak. 
Jürinin değerlendirmeleri sonucunda birinci seçilecek eser, Attila İlhan’ın doğum günü olan 15 Haziran’da, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenecek törenle açıklanacak. "Attila İlhan Şiir Ödülü"ne layık görülen eserin sahibine 6 bin TL para ödülü de verilecek. 
Yarışma ve katılım koşullarına ilişkin detaylı bilgi, Karşıyaka Belediyesi’nin resmi web sitesi www.karsiyaka.bel.tr adresinden alınabilecek. 

Geçen yıl 186 eserin katıldığı ve Hıdır Işık ile Serap Aslı Araklı’nın birinci olduğu yarışmanın bu sene de büyük ilgi görmesi bekleniyor. 

SANATA TAM DESTEK

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Attila İlhan, Karşıyakamızda büyümüş ve Türkiye’nin aydınlanma mücadelesine katkı sunmuş çok önemli bir değerimizdir. Edebiyatımızın, düşünce ve sanat dünyasının ölümsüz kaptanını, bu yıl da ’Attila İlhan Şiir Ödülü’ etkinliğimizle anacak olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz şiir yarışmamızla hem usta şairimizi şiirlerle yaşatmaya devam edeceğiz hem de yeni şairlerin ve eserlerin sanat dünyasında adını duyurmasına katkı sağlayacağız" dedi.

Yorumlar

 1. Yarışmanın şartnamesini belirten hiçbir açıklama yapılmamış ki .. Son başvuru tarihi ,türü , kaç eser gönderebiliriz vs. hiçbir bilgi yok. Daha geniş kapsamlı açıklarsanız ona göre hazırlanırız..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sonucu belli yarışmalar bunlar. Baksanıza, en önemli detayları bile açıklamaya gerek görmeyecek kadar pervasızlar.

   Sil
  2. "Sonucu baştan belli yarışmalar bunlar" diyenlere gel de inanma. Baksanıza, en önemli detayları bile açıklamaya gerek görmeyecek veya unutacak kadar pervasızlar.

   Sil
  3. Sonucu belli yarışmalar bunlar. Baksanıza, en önemli detayları bile açıklamaya gerek görmeyecek kadar pervasızlar.

   Sil
 2. ne ile ilgili şiir yazacağız?

  YanıtlaSil
 3. ne ile ilgili şiir yazacağız?

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. İnternetten başvuru yapılmıyormu.detaylı bilgi verirmisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehtap Hanım, ayrıntılı bilgi için 0232 399 40 92 'yi arayabilirsiniz.

   Sil
 9. Ben verilen numarayı aradığımda, internette bütün bilgilerin olduğu söylendi :) fevkalade.

  YanıtlaSil
Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv