Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması 2016 Yönetmeliği

BUCA BELEDİYESİ

20. ALİ RIZA ERTAN ŞİİR ÖDÜLÜ 2016 YÖNETMELİĞİ

20. Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması 2016 Yönetmeliği

1-Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü'ne yayımlanmamış kitap oylumlu bir dosyayla katılım sağlanır. Konu ve dize sınırlaması yoktur. Kitap oylumu taşımayan dosyalar kesinlikle değerlendirmeye alınmaz. Önceden ödül kazanmış dosyalar yarışma dışı tutulur.

2- Yarışmaya katılan adaylar başvurularını açık ad ve adresleriyle yapmak zorundadırlar. Edebiyat alanında nüfus kaydındaki adından farklı bir adla yayın yapan ve bu adla tanınanlar, eserlerini aynı adla sunabilirler; ancak resmi işlemler ile ödülün kendilerine teslim edilebilmesi için gerçek adlarını verecekleri bilgiler içinde mutlaka belirtmek zorundadırlar.

 3 Ödüle 1981 yılı ve sonrası doğumlular katılabilir. (Katılımcıların, adına şiir ödülü düzenlediğimiz Ali Rıza Ertan’ın vefat yaşı olan 35 yaşını geçmemeleri esas alınmıştır)

4- Şiirler, bilgisayarda düzenlenmiş olarak 6 (altı) nüsha kitap oylumlu dosya halinde gönderilmelidir.

5  Katılımcının adı, soyadı, kısa özgeçmişi, posta adresi, varsa e-posta adresi ve telefon numarası yazılmış olmalıdır.

6 Şiir Ödülüne son katılım 15 Nisan 2016, cuma günü saat 17.00'ye kadardır.

7-Dosyalar, posta, kargo ile ya da elden "Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 2016" Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi Uğur Mumcu Cad. No:29 Buca/İZMİR adresine ulaştırılmalıdır. Postada meydana gelecek gecikmelerden Müdürlüğümüz sorumlu değildir.

8 "Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü", 20 Mayıs 2016,Cuma günü saat 19.30'da Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek kokteyli tören ile verilecektir.

9-Ödül kazananların, İzmir ve yakın çevresi dışından katılmaları halinde, ödül gecesi konaklamaları Buca Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Ulaşım kendilerine aittir.

10- Seçici Kurul; Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, M. Kadri Sümer, Ahmet Günbaş ve Halim Yazıcı’dan oluşur.

11- "Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü" 3500.-TL. dir. Seçici Kurul değer bulduğu takdirde "Başarı Ödülü" verilebilir.  Başarı Ödülü 1500.- TL'dir.

12- Yarışmaya gönderilen dosyalar iade edilmez. 

13- Sonuçlar 16 Mayıs 2016, Pazartesi gününden itibaren internet sitemizde yayınlanacaktır. (www.buca.bel.tr) .

Bilgi ve İletişim: 
Buca Belediyesi
Tel: 0 232 439 10 10 – Dahili: 2612

Yorumlar

 1. kitap oylumlu bir dosya derken biraz daha açabilir misiniz? Ayrıca lise yada üniversite katılımcılarının eserlerini aynı kategori içerisinde mi değerlendireceksiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap oylumlu dosya, bir şiir kitabı olabilecek bütünlükte şiir dosyası demektir. Kategori sınırlaması yoktur. Şiirler jüri tarafından niteliğine göre değerlendirilir.

   Sil
 2. Yarışmaya gönderilecek şiirler e-posta halinde gönderilebilir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef. Dosyalar, posta, kargo ile ya da elden "Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 2016" Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi Uğur Mumcu Cad. No:29 Buca/İZMİR adresine ulaştırılmalıdır.

   Sil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Birden fazla şiir ile katılmak mümkün mü? Yani kitap oylumlu dosyanın içeriğinde tek bir şiir mi olması gereikiyor? Ayrıca Kıbrıstan katılıma açık bir etkinlik bu, değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir kitap çıkarabilecek kadar şiir olmalı. Kıbrıs'tan da katılabilirsiniz.

   Sil
 5. bir kitap çıkarabilecek kadar derken yani 6 sayfa yazmıssınız 6 tane şiir mi olması gerekiyor? 3 veya 4 tane göndersekte olur mu?

  YanıtlaSil
 6. bir kitap çıkarabilecek kadar derken yani 6 sayfa yazmıssınız 6 tane şiir mi olması gerekiyor? 3 veya 4 tane göndersekte olur mu?

  YanıtlaSil
Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv