101. Yılında Çanakkale Savaşları Konulu Ödüllü Şiir Yarışması

ÇANAKKALE SAVAŞLARI GELİBOLU TARİHİ ALAN BAŞKANLIĞI “ÇANAKKALE SAVAŞLARI” KONULU ÖDÜLLÜ ŞİİR VE ÖYKÜ YARIŞMASI DÜZENLİYOR


    Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Savaşları’nın 101. yılı etkinlikleri çerçevesinde Türkiye geneli tüm resmi/özel lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik “Çanakkale Savaşları” konulu ödüllü, şiir ve öykü alanlarında olmak üzere iki alanda yarışma düzenliyor.

    Başkanlığımız , Çanakkale Savaşları’nın 101. yılı etkinlikleri çerçevesinde tüm resmi/özel lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin, Çanakkale Savaşları’nın kültürel, sosyal, siyasi ve uluslararası etkileri yönlerinden önemini kavrayabilmeleri ve konu hakkındaki bilgilerini artırılabilmeleri, Çanakkale Savaşları’nda verilen mücadeleyi anlayarak, Çanakkale Ruhunu kavrayabilmeleri amacıyla, “Çanakkale Savaşları” konulu ödüllü şiir ve öykü alanlarında olmak üzere iki alanda yarışma düzenlemektedir.

    Eserlerin, son başvuru tarihi olan 19.02.2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Daha ayrıntılı bilgi ve katılım koşulları için www.catab.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.  Bilgi için:

  Web  : www.catab.gov.tr
  Mail  : mahmut.cengiz@kultur.gov.tr

  Tel    : 0286 814 11 28

101. YILINDA “ÇANAKKALE SAVAŞLARI” KONULU ÖDÜLLÜ ŞİİR VE ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 


YARIŞMANIN KONUSU 

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından, Çanakkale Savaşları’nın 101. yılı etkinlikleri çerçevesinde orta öğretimde ( resmi ve özel liselerde ) öğrenim gören tüm öğrencilerimizin, Çanakkale Savaşları’nın kültürel, sosyal, siyasi ve uluslararası etkileri yönlerinden önemini kavrayabilmeleri ve konu hakkındaki bilgilerini artırılabilmeleri amacıyla, “Çanakkale Savaşları” konulu ödüllü şiir ve öykü alanlarında olmak üzere iki alanda yarışma düzenlenmektedir.

YARIŞMAYA KATILIM  

Şiir ve öykü yarışmasına; Türkiye’de orta öğretimde ( resmi ve özel liselerde ) öğrenim gören tüm öğrenciler katılabilirler. 

 YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERDE ARANAN ŞARTLAR 

Yarışmaya katılacak eserler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve hiçbir yarışmaya katılmamış özgün eserler olmalıdır. 

Şiir yarışması için: 

 a) Yarışmanın genel konusu; Çanakkale Savaşları’nda verilen mücadele, Çanakkale Ruhu, Kahraman Çanakkale Şehitleri ve Gazileri, Çanakkale Savaşı hatıralarıdır. 
b) Yarışmaya gönderilecek şiirler; normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto büyüklüğünde Times New Roman yazı tipinde, bir (1) sayfayı geçmeyecek şekilde bilgisayarda hazırlanarak 2 nüsha halinde teslim edilecektir. 
 c) Siirin dili Türkçedir. d) Kırışmış ve yıpranmış eserler kabul edilmeyecektir. c) Siirler şeffaf poşet dosya içerisinde, korunaklı şekilde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na gönderilecektir. 
d) Şiirler "http://www.catab.gov.tr" adresinden edinilip eksiksiz bir şekilde doldurulacak olan başvuru formu ile birlikte Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na gönderilecektir.

YARIŞMAYA BAŞVURU ŞEKLİ 

(1) Eserlerin, son başvuru tarihi olan 19.02.2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. 
(2) Katılımcılar başvuru formunu "http://www.catab.gov.tr" internet sayfasından edinebilirler. Belirtilen tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Postada yaşanacak gecikmelerden katılımcı sorumludur. 
(3) Katılımcılar yarışmaya en çok 1 (bir) eserle başvurabilirler. 
(4) Katılımcılar yarışmaya gerçek isimleriyle değil, kendilerinin belirleyecekleri bir rumuzla başvuracaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde gerçek kimlik bilgilerinin yer almaması, bunun yerine bir rumuz kullanılması gerekmektedir. Rumuzlar 4 harf ve 3 rakamdan oluşmalıdır, rumuzlarda harfler ve rakamlar karışık veya sıralı olarak kullanılabilir. (Örnek:ABCD123, A1B2C3D, 123ABCD) Katılımcılar kimlik bilgilerini içeren başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra, ayrı bir zarf içinde eserleri ile birlikte göndermelidirler. Kimlik bilgilerini içeren zarfların üzerine yalnızca rumuzlarını yazmaları gerekmektedir.3 
(5) Eserler aşağıda belirtilen posta adresine gönderilecektir: Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Çamburnu Mevkii, Eceabat/Çanakkale Telefon : 0286 814 11 28 

Yorumlar

 1. Çanakkale konulu siir ve öykü yarışmasının sonuçları ne zaman açıklanacak

  YanıtlaSil
 2. sonuç ne zaman açıklanacak?

  YanıtlaSil
 3. çanakkale konulu şiir yarışması sonuçları hakkında neden bilgi yok!?

  YanıtlaSil
 4. çanakkale konulu şiir yarışması sonuçları hakkında neden bilgi yok!?

  YanıtlaSil
 5. Vallahi meraktan ölcez

  YanıtlaSil
 6. ne zaman ve nasıl açıklanıcak ?

  YanıtlaSil
 7. ne zaman ve nasıl açıklanıcak ?

  YanıtlaSil
 8. Yarisma sonuclari aciklandimi ?

  YanıtlaSil
Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv