18. Hasan Bayrı Şiir Yarışması 2015 Basvuruları

Bartın Belediyesi, kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında düzenlenen Hasan Bayrı şiir Yarışması’na başvurular başladı. Bartın’lı ünlü şair Hasan Bayrı’nın adını yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen Hasan Bayrı Şiir Yarışması için başvurular 1 Ekim 2015 Perşembe günü mesai bitimine kadar devam edecek.
18. Hasan Bayrı şiir Yarışması 2015
“Bu ne sevgi ah” şarkısı ile ünlenen, şarkının güfte yazarı Bartın’lı şair Hasan Bayrı’nın adını yaşatmak amacıyla 1998 yılından bu yana ülke genelinde düzenlenen ve amatör – profesyonel herkese açık olan yarışmanın kurulu bu yıl, Derya yapıcı, Fatma Kılıç, Hasan Erkul, İbrahim Çelebi ve Suat Özdemir’den oluşuyor.

Katılımcıların en fazla 3 eserle başvurabileceği yarışmada konu seçimi serbest olan şiirleri en geç 1Ekim 2015 Perşembe günü mesai bitimine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi’ne elden veya posta ile ulaştırmış olmaları gerekmektedir. 21 Ekim 2015 tarihinde ise Bartın Belediyesi’nin ( www.bartinbelediyesi.com) İnternet Sitesi’nden sonuçlar duyurulacak. Birinciye 1.000,00.- TL, ikinciye 800,00.- TL, üçüncüye 600,00.- TL para ödülü ile plaket verilecek olan yarışmada bir kişi de mansiyon ile ödüllendirilecek. Dereceye girenlerin ödülleri 22 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı’nın açılış töreninde yapılacaktır.

Belediye Başkanı Cemal Akın, 18.’si gerçekleştirilecek olan yarışmayla ilgili yaptığı açıklamasında, insanlık tarihi boyunca sanatın her yönüyle uğraşan ve sanatın gelişmesine destek veren herkese teşekkür etti. Başkan Akın, “ Belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerimiz periyodik olarak yürütülmektedir. 19. Kitap Fuarımız kapsamında bu sene 18.’sini gerçekleştireceğimiz Hasan Bayrı Şiir Yarışması’na her yıl olduğu gibi bu yılda ülke genelinden katılımın yoğun olacağı kanısındayım. Şimdiden eserleriyle yarışmaya iştirak edecek olan katılımcılara başarılar diliyor, destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışma şartnamesi:
HASAN BAYRI ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1-    Yarışma amatör-profesyonel herkese açıktır.
2-    Konu serbesttir.
    3- Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 yapıt ile katılabilirler.
    4- Yapıtlar daktilo ya da bilgisayar ile yazılmış olmalıdır.
    5- Her yapıt için ayrı rumuz kullanılacaktır.  Rumuzlar en fazla 8 harften oluşacaktır.

Yapıtlar 6 kopya halinde bir zarfın içine konmalıdır. Yapıtların bulunduğu zarfın üzerine rumuzlar yazılacaktır. Ad-soyad, özgeçmiş, adres, telefon vb. bilgileri içeren ayrı bir zarf hazırlanacak, bu zarfın üzerinde ise yapıtların rumuzları yer alacaktır. Şiirlerin bulunduğu kâğıtlara isim, adres, telefon vb. bilgiler yazılmayacaktır. Sadece rumuz yazılacaktır.

   6- Yarışmaya jüri üyeleri ve birinci dereceden akrabaları katılamaz.
   7- Yarışma jürisi şu isimlerden oluşmaktadır:
Derya YAPICI
Fatma KILIÇ
Hasan ERKUL
İbrahim ÇELEBİ
Suat ÖZDEMİR


   8- Değerlendirme sonunda;

Birinci seçilen yapıt sahibine              1.000,00.-TL. + Plaket
İkinci seçilen yapıt sahibine                  800,00.-TL. + Plaket
Üçüncü seçilen yapıt sahibine              600,00.- TL. + Plaket
1 kişiye mansiyon                              Plaket verilecektir.

         9- Yapıtların en geç 1 Ekim 2015 Perşembe günü mesai bitimine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi’ne elden veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir. E-Posta ile gönderilen şiirler yarışmaya kabul edilmemektedir.  
         
        10- Posta veya kargo ile gönderilen yapıtların gecikmesinden Bartın Belediyesi ve Fuar Komitesi sorumlu olmayacaktır. 

        11- Sonuçlar  21 Ekim 2015 tarihinde belediyenin www.bartinbelediyesi.com isimli web sayfasında açıklanacak olup, dereceye girenlere ödülleri ise 22 Ekim 2015 tarihinde fuar açılışında verilecektir.

        12- Dereceye giren fakat başka bir yapıttan alıntı olduğu sonradan tespit edilen yapıtların sahiplerine verilen ödül geri alınacaktır. Daha önce başka bir yarışmada ödül almış şiirler ile yarışmaya katılınamaz.    
      
        13- Yarışmaya katılan herkes, yukarıdaki şartnameyi kabul etmiş sayılır.

Hasan Bayrı Şiir Yarışması ile ilgili detaylı bilgi için: Emir Can SUCU Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi   
Telefon: 0 378 227 02 32    Fax: 0 378 227 02 32     
bartinbelediyesi@gmail.com

***Kaynak: (http://www.bartinbelediyesi.com)

Yorumlar

Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate