Ahmet Telli ile Şairin Şiir Evreni söyleşisi

Ahmet Telli ile Şairin Şiir Evreni söyleşisi, 19 Şubat Perşembe 19.30’da Nilüfer Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirilecek.
Asuman Susam’ın sorularıyla yönlendireceği söyleşi, Şiir Kütüphanesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ve söyleşiye şairin yapıtlarından oluşan mini bir sergi eşlik edecek.
Ahmet Telli ile Şairin Şiir Evreni
Ahmet Telli Kimdir? : 1946’da doğdu. Öğretmen okulunu bitirdikten sonra dört yıl ilkokul öğretmenliği yaptı. Gazi Eğitim Enstitüsü’nü bitirmesinin ardından Anadolu’nun birçok ilinde edebiyat öğretmenliği yapan Ahmet Telli, 12 Eylül’de tutuklandı ve öğretmenlik görevinden alındı. Kitapçılık, yayıncılık yaptı, çeşitli yayınevlerinde yönetici ve editör olarak bulundu. 1993’te mahkeme kararıyla döndüğü öğretmenlikten emekli oldu. İlk şiiri 1961’de yayımlandı. 70’li yıllarda daha çok denemeler ve kitap tanıtımları yazdı, kitaplarını 1979’dan sonra yayımlamaya başladı. 1980’de ‘Hüznün İsyan Olur’ adlı kitabına Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü; ‘Saklı Kalan’ adlı kitabına da 1982 Yazko Şiir Özendirme Ödülü verildi. 2010 yılında yayımlanan ‘Nida’ kitabıyla Altın Portakal Şiir Ödülü’ne layık görüldü.  Birçok edebiyat dergisinde yazıları ve şiirleri yayımlandı, şiiri birçok edebiyat dergisinde özel konu olarak ele alındı.
Adres: Nâzım Hikmet Kültürevi
  1. 100.Yıl Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No:5 Nilüfer/Bursa
(224)  413 2737
(edebiyathaber.net)

Yorumlar

Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv