İzmitli Şair ve Yazar Serkan Engin Dünyaya Açılıyor

Şiir çalışmalarına yeni bir boyut katmaya başlayan Serkan Engin , uluslararası dergilerde, şiir sanatı üzerine İngilizce olarak kaleme aldığı kuramsal yazılarla yer alıyor.
İzmitli Şair ve Yazar Serkan Engin Dünyaya Açılıyor

 İzmitli Şair ve Yazar Serkan Engin, son yıllarda ağırlık verdiği uluslararası edebiyat dergilerindeki şiir çalışmalarına yeni bir boyut katmaya başladı. Bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinde şiirleri yayımlanan Serkan Engin, şiir sanatı üzerine İngilizce olarak kaleme aldığı kuramsal yazılarla da uluslararası dergilerde yer alıyor artık.

Geçtiğimiz günlerde, ABD’nin önde gelen edebiyat ve sanat dergilerinden Empty Mirror Literary & Arts Magazine, Serkan Engin’in İngilizce olarak kaleme aldığı, İmgeci Sosyalist Şiir anlayışının kuramsal çözümlenmesini içeren “Imagist Socialist Poetry and Objective Reality” adlı yazıya sayfalarında yer verdi. 

Hindistan merkezli olup  uluslararası alanda yayın yapan "International Journal of Research" (IJR) adlı dergi de Serkan Engin’in İngilizce olarak kaleme aldığı, şiir sanatı üzerine kuramsal bilgiler içeren “What is Poetic Image?” adlı poetik yazıya yer verdi. Eylül ayında, ABD’de ilk İngilizce şiir kitabının yayımlanmasına hazırlanan Serkan Engin’in sonraki hedefi ise şiir sanatı üzerine kaleme aldığı makaleleri içeren kitaplarını da ABD  başta olmak üzere pek çok dünya ülkesinde yayımlatmak.

Yorumlar

Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv