Ümraniye Belediyesi Geleneksel 10. Şiir Yarışması

Ümraniye Belediyesi Geleneksel 10. Şiir Yarışması
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, teması "100. Yılına Girerken Çanakkale Destanı" olarak belirlenen yarışmada, dereceye girenlere ödülleri törenle verilecek.

Ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Ümraniye Belediyesi tarafından çeşitli yerlerde sergilenecek.

Geleneksel resim birinciliği elde eden esere 10 bin, ikinciye 8 bin, üçüncüye 6 bin ve her biri 2 bin lira olarak belirlenen 10 mansiyon olmak üzere toplam 44 bin lira para ödülü verilecek.

Geleneksel hikaye yarışması bu yıl serbest temalı olacak. Hikaye yarışmasında birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin, üçüncüye 4 bin ve her biri bin 500'er lira olarak belirlenen 10 mansiyon olmak üzere toplam 33 bin lira para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat dünyasına kazandırılacak.

Geleneksel şiir yarışmasının teması ise "100. Yılına Girerken Çanakkale Destanı" olarak belirlendi. Yarışmada, birinciliği elde eden şiire 5 bin, ikinci şiire 4 bin, üçüncüye 3 bin ve her biri 1000'er liradan 10 mansiyon olmak üzere toplam 22 bin lira ödül verilecek. Şiir yarışmalarında dereceye giren eserler, önceki yıllarda olduğu gibi kitaplaştırılacak.Düzenledikleri geleneksel hikâye, şiir ve resim yarışmalarının 10. yılında, binlerce yeteneği bu alanlara kazandırdıklarını söyleyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, belediye olarak önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade etti. Her yıl artan bir heyecanla gerçekleştirdikleri yarışmaların kendi alanlarında birer marka haline geldiklerine değinen Başkan Hasan Can, bu yıl 10. kez düzenlenen Geleneksel Resim, Şiir ve Hikaye Yarışması’nın her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi uyandıracağına inandıklarını belirtti. Her yıl yurt içi ve yurt dışından katılımın olduğuna dikkat çeken Başkan Hasan Can, yarışma sonucunda dereceye giren resim, hikâye ve şiirleri bu yıl da kitaplaştıracaklarını ve ödüllü resimleri de çeşitli salonlarda sergileyeceklerini hatırlattı.


İletişim ve ayrıntılı bilgi için:                                               
*http://www.umraniye.bel.tr/bpi.asp?caid=40&cid=17056        
Başvuru Formu 

Yorumlar

Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv