ALTIN PORTAKAL ŞİİR ÖDÜLÜ 2012

Türkiye’nin en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olan Altın Portakal Şiir Ödülü etkinlikleri 15 Mart Perşembe günü başlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 2012 yılı Altın Portakal Şiir Ödülü programı çerçevesinde Türkiye’nin önde gelen şair ve eleştirmenleri 15 – 17 Mart’ta Antalya’da buluşuyor.
Şiirin Altın Portakalının bu yılki onur konuğu Gülten Akın.
Altın Portakal Şiir Ödülü ve Sempozyumlarına başlangıçtan bu yana 186 şair, yazar, eleştirmen ve kültür-sanat insanın konuk olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı&Antalya Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ; 17 Mart’ta sunulacak ödülle birlikte 16 şaire ödül verilmiş, 15 sempozyuma imza atılmış olacağını bildirdi.
Sempozyuma sunulan bildirilerden oluşan 15’inci kitabın da Altın Portakal yayınları arasında yayımlanıp Türk şiirine armağan edileceğini vurgulayan Mustafa Akaydın, ödüllü şairlerin şiirlerinin değerlendirildiği 15 kitapta 255 bildirinin yer aldığını söyledi. Antalya’ya edebiyatçı akını 15 – 17 Mart tarihleri arasında Antalya’ya kelimenin tam anlamıyla bir edebiyatçı akını gerçekleşecek.
Şiirin Altın Portakalı için Antalya’da buluşacak şair ve yazarlar şu isimlerden oluşuyor: Jüri Üyeleri: Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Ahmet İnam, Mustafa Durak, Ahmet Telli. 
www.altinportakalsiirodulu.com

Yorumlar

Bu İçeriğe YORUMLARINIZLA katkı sağlamak istemez misiniz?

Translate

Arşiv