• Tiyatro Kumpanyası, Ahmed Arif’i Hasretinden Prangalar Eskittim'i ile ağırlıyor

  Editör: Sadık Doğan
  Tarih: 12 Mart 2016 Cumartesi
  Tiyatro Kumpanyası, Ahmed Arif’i Hasretinden Prangalar Eskittim'i ile ağırlıyor.

  Geçtiğimiz yıl Can Yücel'den Genco Erkal'ın uyarladığı ve Kemal Kocatürk'ün yönetip oynadığı "Can" adlı tek kişilik oyunla tiyatro dünyasına merhaba diyen "Tiyatro Kumpanyası" bu sezon da yine usta bir şairi sahnede görünür kılmayı hedefliyor. Yayınladığı tek kitapla edebiyat dünyamızın ustaları arasına girerek, ellinin üstündeki baskı sayısıyla en çok okunan şair olmasıyla da ünlenen Ahmed Arif'i "Hasretinden Prangalar Eskittim"i ile ağırlıyor Tiyatro Kumpanyası.

  Tiyatro Kumpanyası, Ahmed Arif’i Hasretinden Prangalar Eskittim'i ile ağırlıyor.

  Tiyatro Kumpanyası, yayınladığı tek kitapla edebiyat dünyamızın ustaları arasına girerek, ellinin üstündeki baskı sayısıyla en çok okunan şair olmasıyla da ünlenen Ahmed Arif’i Hasretinden Prangalar Eskittim'i ile ağırlıyor. 

  Ne alnımızda bir ayıp
  Ne koltuk altında
  Saklı haçımız.
  Biz bu halkı sevdik
  Ve bu ülkeyi.
  İşte bağışlanmaz
  Kutsal suçumuz...

  Ülkemiz şiirinin önde gelen şairlerinden Ahmed Arif, Tiyatro Kumpanyası'yla yeniden "can" bulacak. Ahmed Arif’in Hasretinden Prangalar Eskittim'i ete, kana, cana, sese, gelerek, şairin tüm şiirlerini, Kemal Kocatürk öz yaşam öyküsüyle harmanlayarak şairi yeniden görünür kılmayı hedefliyor. "Terk etmedi sevdan beni", "uğruna ölümlere gidip geldiğim" dediği sevdasıyla, memleketiyle, aşkı, mahpusluğu ve sürgünleriyle Ahmed Arif’i ilk kez sahneye taşıyor Kemal Kocatürk... 


  Bilinmeyen bütün yanlarıyla Ahmed Arif ve şiirlerinin yaratılış serüvenleri, Sarper Özsan’ın müziği ve Kemal Kocatürk’ün yorumuyla seyirci karşısında. 


  17 Mart 2016, Perşembe
  20:30 - 21:45
  İletişim: 05305654696
              tiyatrokumpanyasi@gmail.com
              Etkinlik Web Sayfası
  Adres: Barış Manço Kültür Merkezi 
  İstanbul / Kadıköy / CAFERAĞA 
  Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Nail Bey Sokak (Caferağa Spor Salonu Yanı)
 • İlk Yorumu Siz Yapın " Tiyatro Kumpanyası, Ahmed Arif’i Hasretinden Prangalar Eskittim'i ile ağırlıyor "