TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı

7-15 Kasım tarihlerinde yapılacak TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı

7-15 Kasım tarihlerinde yapılacak TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı açıklandı.
TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı

Fuar etkinlikleri şöyle:
7 KASIM CUMARTESİ
12.00-13.00
34. Uluslararası İstanbul Kitap ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarları Açılış Töreni
Yer: Karadeniz Salonu

7 KASIM CUMARTESİ
ONUR KONUĞU ROMANYA
13.30-14.00
Onur Konuğu Romanya Açılış Töreni
14.00-15.00
Söyleşi: “Mircea Dinescu ile Şiirsel ve Gastronomik Saatler” 
Müzik Dinleti: Marius Mihalache
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
15.00-16.00
Kitap Tanıtımı: “Dan Lungu ile “Komünist Bir Kocakarıyım”
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
16.00-17.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Gerçeklik”
Konuşmacılar: Vasile Ernu, Dan Lungu, Gabriela Adameşteanu, Oya Baydar
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
17.00-18.00
Söyleşi: “Modern Romanya Şiiri”
Konuşmacılar: Radu Vancu, O. Soviany, Matei Vişniec
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
18.00-19.00
Kitap/Albüm Tanıtımı: “İmajlar ve Belgeler” Bir Yazarın Koleksiyonundan 70 Yıllık Sanayi Görünümü & Mavrocordat’lar (1710-1785) Claudiu Victor Turcitu
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

7 KASIM CUMARTESİ
INTEREXPO SALONU
14.00-15.00
Söyleşi: “Sarah Jio’nun Gözünden Türkiye”
Konuşmacı: Sarah Jio
Düzenleyen: Pena Yayınları
15.15-16.15
Söyleşi: “Kalbin Anahtarı”
Konuşmacı: Aşkım Kapışmak
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi
16.30-17.30
Söyleşi: “Yavuz Sultan Selim”
Konuşmacı: Mustafa Armağan
Düzenleyen: Timaş Yayınları
17.45-18.45
Söyleşi: “Okuma Kültürü Paydaşları ile Buluşuyor”
Konuşmacılar: Muammer Yıldız, Metin Celal, Fatih Erdoğan, Aydın İleri
Düzenleyen: Türk Kütüphaneciler Derneği
19.00-20.00
Panel: “Rüştü Onur ve Döneminden kalan Şiirin Yansımaları”
Yöneten: Halil İbrahim Özcan
Konuşmacılar: İbrahim Tığ, Oğuz Özdem, Zeynep Aliye
Düzenleyen: PEN Türkiye Merkezi

7 KASIM CUMARTESİ
MARMARA SALONU
14.00-15.30
ÖDÜL TÖRENİ: “Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği Ödül Töreni”
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD)
15.45-16.45
ÖDÜL TÖRENİ: “Everest Yayınları İlk Roman Yarışması Ödül Töreni”
Düzenleyen: Everest Yayınları
  1. 00-18.15
    ÖDÜL TÖRENİ: “2015 Yılı Metin Altıok Ödülleri Töreni
    Düzenleyen: Kırmızıkedi Yayınları
18.30-19.30
Panel: “Oktay Akbal “
Yöneten: Hikmet Altınkaynak
Konuşmacılar: M. Sadık Aslankara, Birsen Ferahlı, Yüksel Pazarkaya, Ayşe Sarısayın
Düzenleyen: TÜYAP

7 KASIM CUMARTESİ
KARADENİZ SALONU
12.00-13.00
34. Uluslararası İstanbul Kitap ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarları Açılış Töreni
14.00-15.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Aziz Nesin, Karikatür ve Mizah”
Yöneten: Turgut Çeviker
Konuşmacılar: Semih Poroy, Tan Oral, Erkal Yavi
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
15.30-16.30
ÖDÜL TÖRENİ: “2015 TUDEM Edebiyat Ödülleri-Roman Yarışması Ödül Töreni”
Düzenleyen: TUDEM
16.45-17.45
Söyleşi: “Vedat Türkali’nin Edebiyatı ve Yeni Romanlarımız”
Konuşmacılar: Vedat Türkali, Ömer Türkeş, Nihan Kaya, Doğuş Sarpkaya
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
18.00-19.30
Panel: “Seçim Sonuçları ve Türkiye’nin Geleceği”
Yöneten: Ercan Karakaş
Konuşmacılar: İlhan Cihaner, Burak Cop
Düzenleyen: SODEV (Sosyal Demokrasi Vakfı)

7 KASIM CUMARTESİ
HEYBELİADA SALONU
14.00-15.00
Söyleşi: “Tabiat Dörtlemesi Roman’ı TOPRAK’ı Okuyor”
Konuşmacı: Buket Uzuner
Düzenleyen: Everest Yayınları
15.15-16.15
Söyleşi: “Dramaturjiden Sahnelemeye: Lena, Leyla ve Ötekiler”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Ayla Algan, Cihan Bıkmaz
Düzenleyen: Habitus Kitap
16.30-17.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Çağdaş Bir Aydın Olarak Aziz Nesin”
Konuşmacı: Zeynep Oral
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
17.45-18.45
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Edebiyatımızın Bir İkon Kişiliği: Aziz Nesin”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar: Feridun Andaç, Doğan Hızlan, Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
19.00-20.00
Panel: “Sol Gelenek ve Düşünsel Temeller”
Konuşmacılar: Melih Pekdemir, Şeyhmus Diken, Engin Sustan, Enis Rıza, Masis Kürkçügil, Güçlü Ateşoğlu
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

7 KASIM CUMARTESİ
BÜYÜKADA SALONU
14.00-15.00
Söyleşi: “Zamanı Kuran Kadınlar”
Konuşmacı: Sibel Eraslan
Düzenleyen: Timaş Yayınları
15.15-16.15
Söyleşi: “Akıllı İnsanlar Neden Yanlış Kararlar Verir?”
Konuşmacı: Acar Baltaş
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
16.30-17.30
Söyleşi ve Dinleti: Yeniden Yaratılmanın Coşkusuyla-Ataol Behramoğlu Nihat Behram Mektupları”
Katılımcı Şairler: Ataol Behramoğlu, Onur Behramoğlu
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

7 KASIM CUMARTESİ
KINALIADA SALONU
14.00-15.00
Söyleşi: “Metin Altıok’un Yeni Kitabı Üzerine”
Konuşmacı:  Zeynep Altıok Akatlı
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap
15.15-16.15
Söyleşi: “Moda”
Konuşmacı: Deniz Kavukçuoğlu
Düzenleyen: Can Yayınları
16.30-17.30
Söyleşi: “Küller ve Kemikler: Ahmet Uluçay Sineması”
Konuşmacılar: İdris Uluçay, Murat Pay, Sinan Sertel
Düzenleyen: Küre Yayınları
17.45-18.45
Söyleşi: “Romanya’dan Türkiye’ye MİZAH”
Konuşmacılar: Ion Barbu, Tan Oral
Düzenleyen: TÜYAP
19.00-19.45
Söyleşi:  “Türk Yunan Halklarının Tarihsel Kardeşliği”
Konuşmacı: Yannis Kalpouzos
Düzenleyen: Pena Yayınları

8 KASIM PAZAR
ONUR KONUĞU ROMANYA
13.00-14.00
Kitap Tanıtımı: “Florin Irimia ve Hakan Akdoğan ile Karanlık Bir Pencere”
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
14.00-15.00
Söyleşi: “Paris’te İki Romanyalı: Matei Vişniec ve Dimitru Tepeneag
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

8 KASIM PAZAR
INTEREXPO SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “Mutlu İnsan,  Mutlu Toplum”
Konuşmacı: Mehtap Kayaoğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları
13.30-14.10
Söyleşi: “Türklerin Tarihi”
Konuşmacı: İlber Ortaylı
Düzenleyen: Timaş Yayınları
14.15-15.15
Söyleşi: “Damdan Düşen Psikolog”
Konuşmacılar: Canan Dila, Doğan Cüceloğlu
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
16.45-17.45
Panel: “19. Yüzyıl Orta Avrupasında Toplum, Siyaset ve Sanat”
Konuşmacılar: Şevket Pamuk, Taner Timur, Oktar Türel
Düzenleyen: Yordam Kitap
18.00-19.15
Söyleşi: “Ehl-i Beyt Duaları”
Konuşmacı: Mustafa Yılmaz
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu

8 KASIM PAZAR
MARMARA SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “Kerbela’dan Kardeşliği Okumak”
Konuşmacı: Ahmet Turgut
Düzenleyen: Kapı Yayınları
13.00-14.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Dil ile Savaşa Direnmek”
Konuşmacılar: Karin Karakaşlı, Ahmet Tulgar, Seray Şahiner
Düzenleyen: Can Yayınları
14.15-15.15
Söyleşi: “Milli İrade”
Konuşmacı: Banu Avar
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
15.30-16.30
Söyleşi: “Gitme Zamanı”
Konuşmacı: Aret Vartanyan
Düzenleyen: Destek Yayınları
16.45-17.45
Harun Karadeniz Anması
Söyleşi: “Olaylı Yıllar ve Harun Karadeniz”
Yöneten: Fahri Aral
Düzenleyen: Literatür Yayınları
18.00-18.45
Söyleşi: “Türk Şiiri, Modernizm ve Şiir”
Konuşmacı: Hasan Bülent Kahraman
Düzenleyen: Kapı Yayınları
19.00-19.45
Panel: Emperyalizm Çağında Ulusal Sorun ve Türkiye’de Etnik Ayrılıkçılık”
Yöneten: Mustafa Zülkadiroğlu
Konuşmacılar: Arslan Kılıç, Ahmet Yıldız
Düzenleyen: 68’liler Birliği Vakfı

8 KASIM PAZAR
KARADENİZ SALONU
12.00-13.00
Söyleşi: “Yaşar Kemal’in Ardından”
Konuşmacılar: Güven Turan
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
13.15-14.15
Panel: “Her Yaşa Edebiyat”
Konuşmacılar: Müge İplikçi, Tolga Gümüşay, Mine Soysal
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
14.30-15.30
Söyleşi: “Elveda Güzel Vatanım”
Konuşmacı: Ahmet Ümit
Düzenleyen: Everest Yayınları

17.00-18.00
Söyleşi: “Saraysız Başkan Jose Mujika: Hayatı ve Anıları”
Konuşmacılar: Jose Mujica, Andrés Danza, Ernesto Tulbovitz
Düzenleyen: Tekin Yayınevi
18.15-19.45
Panel: “Politikacının, Basının Ağzı”
Yöneten: Sevgi Özel
Konuşmacılar: Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Merdan Yanardağ
Düzenleyen: Dil Derneği

8 KASIM PAZAR
HEYBELİADA SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “Teknoloji ve Çocuk-Başparmak Çocuk”
Konuşmacılar: Yalvaç Ural, Selahattin Dilidüzgün, Songül Karagülleoğlu
Düzenleyen: Yapı  Kredi Yayınları
13.00-14.00
Söyleşi: “Türkiye’nin Tarihi”
Konuşmacı: Hamit Bozarslan
Düzenleyen: İletişim Yayınları
14.15-15.15
Panel:“Terry Pratchett ve Disk Dünyası”
Yöneten: Can Sungur
Konuşmacılar: Niran Elçi, Kutlukhan Kutlu, Burhanettin Düzçay, Mehmet Sinan Çam
Düzenleyen: Delidolu Yayınları
15.30-16.30
Panel: “Ferhunde Özbay’ın Çalışmalarında Aile, Kent ve Nüfus”
Yöneten: Sema Erder
Konuşmacılar: Belgin Tekçe, Cem Behar, Ayşe Akalın
Düzenleyen: İletişim Yayınları
16.45-17.45 
Söyleşi: “Manuel Vilas ile Söyleşi”
Konuşmacı: Manuel Vilas
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
18.00-19.00
Panel: “100. Yılında Ermeni Soykırımı ve Paramazlar”
Yöneten: Nevzat Onaran
Konuşmacılar: Patrak Estukyan, Aydın Çubukçu, Aris Nalcı, Kadir Akın
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

8 KASIM PAZAR
BÜYÜKADA SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “İki Nota Bir Çizgi”
Konuşmacılar: Kamil Masaracı, Vedat Sakman, Gülcan Altan
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık
13.00-14.00
Söyleşi: “Kendi Everest’inize Tırmanın”
Konuşmacı: Nasuh Mahruki
Düzenleyen: Alfa Yayınları
14.15-15.15
Melih Cevdet Anday 100 Yaşında
Söyleşi:“Melih Cevdet Anday 100 Yaşında”
Konuşmacılar: Mehmet Said Aydın, Yalçın Armağan, Berkun Oya
Düzenleyen: Everest Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Kadına Karşı Şiddet”
Konuşmacı: Feyza Altun Meriç
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi
16.45-18.00
ÖDÜL TÖRENİ: “NDS Liseliler Edebiyat Ödülü Töreni”
Düzenleyen: Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
18.15-19.15
Söyleşi: “Kaktüsler Susuz da Yaşar (Kadınlar Mamak Cezaveini Anlatıyor)
Konuşmacılar: Meral Bekar, Gönül Sevindir, Aygün Zerger, Fatma Pala, Zehra Kürkçü
Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

8 KASIM PAZAR
KINALIADA SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Çizeri Tan ORAL”
Konuşmacılar: Tan Oral, Faruk Şüyün
Düzenleyen: TÜYAP
13.00-14.00
Söyleşi: “Astroloji ve Bilim: Yıldızlar Size Ne Söylemez?”
Konuşmacılar: Tevfik Uyar, Sinan Aliş
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap
14.15-15.15
Söyleşi: “Köpek Avı, Canavar Kılı ve Sihirli Tarifler – Almanya’dan Çocuk Kitapları Yazarı Kirsten Reinhardt’ın Dünyası”
Yöneten ve Çeviren: Fügen Uğur,
Konuşmacılar: Kirsten Reinhardt, Murat Batmankaya
Düzenleyen: Frankfurt Kitap Fuarı-Goethe Enstitüsü
15.30-16.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Söyleşi: “Aziz Nesin’li Yıllar”
Konuşmacılar:  Ali Nesin
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
16.45-17.45
Söyleşi: “Sevdiğim Kitap Adları Gibi”
Konuşmacı: Onur Caymaz
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınları
18.00-19.15
Panel: “Yaşar Kemal: Sözün Büyücüsü”
Yöneten: Ahmet Bozkurt
Konuşmacılar: Adnan Binyazar, Feridun Andaç
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi
9 KASIM PAZARTESİ
ONUR KONUĞU ROMANYA
11.30-13.00
Profesyonel Buluşma: “Türkiye ve Romanya Yayıncılar Buluşması”
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Heybeliada Salonu
13.00-14.00
Söyleşi: “Çocuk Edebiyatı Ciddi Bir İştir”
Konuşmacılar: Fiorin Bican, Vasile Ernu, Oana İspir
Moderator: Carmen Muşat
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
14.00-15.00
Söyleşi: “Modern Romanya Romanı”
Konuşmacılar: Corina Sabau, Doina Ruşti, Octavian Soviany
Moderator: Carmen Muşat
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

9 KASIM PAZARTESİ
MARMARA SALONU
11.00-12.30
Panel: “Çocuğun Yararına Aile ve Öğretmen İşbirliği”
Konuşmacılar: Muammer Yıldız, Bengi Semerci
Düzenleyen: Yeşil Dinozor
12.45-13.45
Atölye: Çocuklarda Zekâ Geliştiren Kitap ve Materyaller
Düzenleyen: Çamlıca Çocuk Yayınları
14.00-15.00 
Panel: “Köy Enstitülerinin Bugüne İletileri”
Yöneten: Kemal Kocabaş
Konuşmacılar: Cengiz Bektaş, Doğan Hızlan, Firdevs Gümüşoğlu, Pakize Türkoğlu,
Düzenleyen: YKKED

15.15-16.15
Söyleşi: “İstanbul’un Fethinin Kahramanları”
Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.
16.30- 17.30
Panel: “Adalet Yoksa Gelecek de Yok”
Yöneten: Berat Günçıkan
Konuşmacı: Aysel Çelikel
Düzenleyen: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)

9 KASIM PAZARTESİ
KARADENİZ SALONU
12.00-12.45
Atölye: “Ahmet Ercan’la Çocuk Atölyesi”
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.
13.00-13.45
Söyleşi: “İkiz Gezginler İstanbul’da”
Konuşmacı: Betül Avunç
Düzenleyen: TUDEM
16.15-17.15
Söyleşi: “Puşkin, Soğanlı Dağları ve 1829 Osmanlı-Rus Savaşı”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: Nis Medya
17.30-18.30
Söyleşi: “Günümüze Edebiyatında Yeni Arayışlar/Yeni Aranışlar”
Konuşmacılar: Aydın Şimşek, Özge Kocatürk, İlknur Kubaşık
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

9 KASIM PAZARTESİ
HEYBELİADA SALONU
11.30-13.00
Profesyonel Buluşma: “Türkiye ve Romanya Yayıncılar Buluşması”
Düzenleyen: Onur Konuğu Romanya
14.15-15.30
Panel: “Tükiye’de Dijital Yayıncılık Serüveni”
Konuşmacılar: Figen Ger (Simplicissimus Book Farm), Mehmet Ali Çalışkan (Libronet-Babil.com), Cavit Nacitarhan (Evrensel Basım Yayın)
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
16.00-17.30
Profesyonel Buluşma: “Türkiye’de Kitap Pazarı ve Çok Satanlar”
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

10 KASIM SALI
MARMARA SALONU
10.00-10.45
Söyleşi: “Yaşamı Tanıyorum”
Konuşmacı: Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Evrensel  Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı
11.00-11.45
Atölye: “Levent ile Kendi Hikayeni Yaz”
Düzenleyen: Timaş Çocuk
13.00-13.45
Söyleşi: “Tilki Toni ile Tanışmaya Hazır Mısın?”
Konuşmacı: Hafize  Güner
Düzenleyen: Kelime Yayınları
14.00-15.00
Söyleşi: “Gençlik Yayıncılığında Yeni Trendler”
Konuşmacı: Sema Çömlekçi
Düzenleyen: Carpe Diem
16.30-17.30
Şiir Dinleti: “Şiire Yolculuk”
Yöneten: Tekin Gönenç
Müzik: Nebih Nafile
Katılımcılar: Gökhan Cengizhan, Müştehir Karakaya, Fügen Kıvılcımer, Melahat Babalık, Kevser Atay, Ahmet Çelik, Dilruba Nuray Erenler, İsmail Tepiroğlu, Ali Karagöz, Cihat Solmaz, Bilge Öngöre
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği
17.45-18.45
Söyleşi: “Kanser Öldürmek İçin Değil Yaşatmak İçindir”
Konuşmacı: Yücel Aydemir
Düzenleyen: Kitsan

10 KASIM SALI
KARADENİZ SALONU
11.00-11.45
Söyleşi: “Ayasofya Müzesi’nde Bir Tuhaf Yolculuk: Ayasofya Konuştu”
Konuşmacı: Füsun Çetinel
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
12.00-12.45
Söyleşi: “Atatürk Olmak”
Konuşmacı: Aytül Akal
Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları
13.00-13.45
Söyleşi: “Bana Sesini Bırak: Neslihan Önderoğlu Gençlerle Buluşuyor
Konuşmacı: Neslihan Önderoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
14.00-14.45
Söyleşi: “Suyu Sevmeyen Balık”
Konuşmacı: Habib Bektaş
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
15.00-16.00
Söyleşi: “20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal Atatürk”
Konuşmacı: İlker Başbuğ
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
16.15-17.15
Söyleşi: “Dünyanın En Akıllı İnsanısın”
Konuşmacı: Erdal Demirkıran
Düzenleyen: Kashna Kitap
17.30-18.30
Söyleşi: “Psikodinamik Açıdan Enver Ercan ve Şiiri
Konuşmacılar: Yusuf Alper, Enver Ercan
Düzenleyen: Varlık Yayınları

11 KASIM ÇARŞAMBA
INTEREXPO  SALONU
14.00-15.00
Söyleşi: “Broy’un 30. Yılında Şiir Dergiciliği”
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Mecit Ünal, Berkiz Berksoy, Seyyit Nezir, Volkan Hacıoğlu
Düzenleyen: Broy Yayıncılık
16.00-17.00
Panel: “Fettullah Gülen Buhranlı Günler ve Ümit Atlasımız”
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Nil Yayınları

11 KASIM ÇARŞAMBA
MARMARA SALONU
10.00-10.45
Atölye: “Şirin ile Kendi Hikayeni Yaz”
Düzenleyen: Timaş Çocuk
11.00-11.45
Söyleşi: “Bu Kitabın Kuyruğu Var”
Konuşmacılar: Tan Oral, Kamil Masaracı, Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı
12.00-12.45
Söyleşi: “İşin Komiği”
Konuşmacı: Asuman Portakal
Düzenleyen: Altın Kitaplar
13.00-13.45
Söyleşi: “Mizahın Çocuk Dünyasına Kattıkları”
Konuşmacı: Hüsnan Şeker
Düzenleyen: Altın Kitaplar
14.00-15.00
Söyleşi: “Resimli Çocuk Kitapları’nda Görseli Okumak, Okuduğunu Görmek”
Konuşmacılar: Ebru Akkaş Kuseyri, Tülin Sadıkoğlu, Ayla Çınaroğlu
Düzenleyen: Sarıgaga Yayınları
15.15-16.15
Söyleşi: “Selam Yaratana ‘Emek Şiirleri’”
Konuşmacılar: Gülsüm Cengiz, Eray Canberk
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
16.30-17.30
Söyleşi: “Sinemada Edebiyat Uyarlamaları”
Konuşmacı: Rıza Oylum
Düzenleyen: Net Yayın
17.45-18.45
Söyleşi: “İstanbul’da Ulaşım Hikayeleri ve Mizah”
Konuşmacı: Akın Kutoğlu
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

11 KASIM ÇARŞAMBA
KARADENİZ SALONU
10.00-10.45
Öykü Atölyesi: “Koza Yazarlarıyla Öykü Atölyesi”
Yönetenler: Melek Koç, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayın
11.00-11.45
Söyleşi: “Rüzgarlı Bir Bisiklet Hayali ve Benim Babam Ömür Adam”
Konuşmacı: Ömer Açık
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
12.00-12.45
Söyleşi: “Fantastik Kurgu’da Mizah”
Konuşmacı: Esra Avgören
Düzenleyen: Damla Yayınevi
13.00-13.45
Söyleşi: “İlk Gençlikte Keşiflerle Dolu Bir Yolculuk: Dağ Sustu, Dağ Konuştu”
Konuşmacı: Hacer Kılcıoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
14.00-15.00
Söyleşi: “İki Yazar Bir Kitap: Kayıp Kitaplıktaki İskelet’in İzinde”
Konuşmacılar: Mavisel Yener, Aytül Akal
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
15.15-16.15
Söyleşi: “Kim Demiş Kadınlar Futboldan Anlamaz Diye”
Konuşmacılar: Sema Tuğçe Dikici, Behram Kılıç, Okay Karacan
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık
16.30-17.30
Melih Cevdet Anday 100 Yaşında
Panel: “Yirminci Yüzyılı Yaşadım”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar: Hıfzı Topuz, Ali Sirmen, Enver Aysever
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası
17.45-18.45
Panel: “Tut Elimden İzmir: Tarık Dursun K.”
Yöneten: Enver Ercan
Konuşmacılar: Hikmet Altınkaynak, Cihan Demirci, Nurduran Duman, Semih Poroy, Yalvaç Ural
Düzenleyen: TÜYAP

11 KASIM ÇARŞAMBA
BÜYÜKADA  SALONU
13.00-14.00
Söyleşi: “Geçmişi ve Bugünü Bir Romanda Buluşturmak”
Konuşmacı: Bahadır Yenişehirlioğlu
Düzenleyen: Timaş Yayınları
14.15-15.15
Söyleşi: “Şiir Hala Mümkün mü? İnsana, Hayata, ve Şaire Rağmen Şiir”
Konuşmacılar: Orhan Kahyaoğlu,Yalçın Armağan, Emirhan Oğuz, Necmiye Alpay, Asuman Susam
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Dört İstanbul”
Konuşmacı: Radi Dikici
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
16.45-18.15
Aziz Nesin 100 Yaşında
Panel: “100. Doğum Yılı Dolayısıyla Aziz Nesin Tiyatrosu’na Bir Bakış”
Konuşmacılar: Üstün Akmen, Timur Selçuk, Dilek Türker, Ali Sürmeli, Erdal Cindoruk
Düzenleyen: Tiyatro Eleştirmenleri Birliği
12 KASIM PERŞEMBE
MARMARA SALONU
10.00-10.45
Öykü Atölyesi: “Koza Yazarlarıyla Öykü Atölyesi”
Yönetenler: Zeynep Aliye, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayın
11.00-11.45
Söyleşi: “Yolları ve Öyküleri Kesişen Umut Sokağı Çocukları”
Konuşmacı: Gülsevin Kıral
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
12.00-12.45
Yaratıcı Okuma Atölyesi: “Okumayı Sevmeyen Çocuk”
Yöneten: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
13.00-13.45
Söyleşi: “Acaba Ne Olsam? Geleceğin Meslekleri”
Konuşmacı: Toprak Işık
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
14.00-14.45
Yaratıcı Okuma Atölyesi: “Yaşar Kemal’den Neredesin Arkadaşım”
Yöneten: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Çocuklarla Resmin Başyapıtlarına Yolculuk”
Konuşmacılar: Tevfik Taş, Firuze Engin
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

18.00-19.00
Söyleşi: “Polis Eşleri ve Anneleri”
Konuşmacı: Buket Güney
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu

12 KASIM PERŞEMBE
KARADENİZ SALONU
10.00-10.45
Söyleşi: “Hammit-Anadolu’dan Fantasti’ye”
Düzenleyen: Timaş Çocuk
11.00-12.00
Söyleşi: “Okumak Yazmak Hayal Kurmak ve Gülmek”
Konuşmacılar: Vassilis Papatheodorou, Fulya Koçak
Düzenleyen: Kelime Yayınları
13.15-14.00
Söyleşi: “Aslı Der ile Yeni Gençlik Romanı Darmadağın Üzerine”
Konuşmacı: Aslı Der
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
14.15-15.15
Söyleşi: “Nur İçözü’nün Gülmece Dünyası”
Konuşmacı: Nur İçözü
Düzenleyen: Altın Kitaplar
15.30-16.30
Söyleşi: “İngilizce Kelime Ezberleme ve Hafıza Geliştirme Teknikleri”
Konuşmacı: Şinasi Bademcioğlu
Düzenleyen: Alfa Yayınları
16.45-17.45
Söyleşi: “Umutlar ve Hayaller”
Konuşmacı: Fırat Çakır
Düzenleyen: Yediveren Yayınları
18.00-18.45
Söyleşi: “Mafya Sekreteri”
Konuşmacılar: Karolis İnokaitis, Gizem Fere
Düzenleyen: Puslu Yayıncılık

12 KASIM PERŞEMBE
HEYBELİADA  SALONU
12.00-13.00
Söyleşi: “Sağlıklı Aile Sağlıklı Çocuk Demektir”
Konuşmacı: Bünyamin Çetinkaya
Düzenleyen: Pegem Akademi
13.15-14.15
Söyleşi: “Bir Kitabın Doğuşu: Kitaplar Nasıl Yaratılıyor?”
Konuşmacı: Defne Ongun Müminoğlu
Düzenleyen: Artemis Yayınları
14.30-15.30
Söyleşi: “Bir Çocuk Kitabı Yazarı Gözüyle Mizah: Örnek Olarak Çıtı Pıtı Bir Kedi Olmak İstemiyorum”
Konuşmacılar: Renan Özdemir, Gönül Ünal
Düzenleyen: Kelime Yayınları
15.45-16.45
Söyleşi: “Güncel Tartışmalar Üzerinden Günümüz Şiirine Bakışlar”
Konuşmacılar: Mustafa Fırat, Baki Ayhan T., İsmail Cem Doğru
Düzenleyen: Mühür Kitaplığı Yayınları
17.00-18.00
Söyleşi: “Anadolu’da Tarih Öncesi Persler ve Ksenophon”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: Nis Medya
18.15-19.00
Panel: “Alaşiya Mektupları”
Yöneten: Aba Müslim Çelik
Konuşmacılar: Emel Kaya, Maria Siakalli, Mine Ömer
Düzenleyen: Nezih-er Yayınları

12 KASIM PERŞEMBE
BÜYÜKADA  SALONU
11.00-12.00
Söyleşi: “İlköğretimde 100 Temel Eser: Temelimiz Ne Kadar Sağlam?”
Konuşmacı: Banu Bozdemir
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık
12.30-13.30
Söyleşi: “Hoş geldin Sınav”
Konuşmacı: Faruk Öndağ
Düzenleyen: Timaş Yayınları
13.45-14.45
Söyleşi: “Kıkırdayan Düşünceler”
Konuşmacı: Nur Dombaycı
Düzenleyen: Damla Yayınevi
15.00-16.00
Anma ve Söyleşi: “Şiirin ve Umudun Yorulmaz İğnesi: Sennur Sezer”
Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Eray Canberk, Gülce Başer
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
16.15-17.15
Söyleşi: “Sarı Kitaplar, Sürgün Diller”
Konuşmacılar: Pakrat  Estukyan, Yavuz Ekinci, Sabine Adatepe,Müslüm Yücel, Jaklin Çelik
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
17.30-18.45
Söyleşi: “Siyaset Hukuku Alt Etti mi?”
Konuşmacı: Selçuk Kozağaçlı
Düzenleyen: Boran Yayıncılık

13 KASIM CUMA
INTEREXPO  SALONU
13.00-14.00
Panel: “12 Eylül ve Edebiyat”
Yöneten: B. Sadık Albayrak
Konuşmacılar: Yalçın Küçük, Taylan Kara
Düzenleyen: Hayal Yayınları
14.15 -15.15
Söyleşi: “Kafamda Böcekler Sahne Hali”
Konuşmacı: Yunus Günçe
Düzenleyen: Trend Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Bir Dizi Film”
Konuşmacılar: Abdullah Abdülkadiroğlu, Mehmet Altan, Ekrem Dumanlı
Düzenleyen: Ufuk Kitap
18.00-19.00
Söyleşi: “Sermaye Kültüründen Kopuşun Adı: Muzaffer Oruçoğlu”
Konuşmacılar: Mehmet Akkaya, Metin Kayaoğlu, Ragıp Zaarakolu
Düzenleyen: Belge Uluslararası Yayıncılık

13 KASIM CUMA
MARMARA SALONU
11.00-11.45
Söyleşi: “Bir Kahramanın Hayal Dünyasına Yolculuk”
Konuşmacı: Can Avar
Düzenleyen: Timaş Çocuk
12.00-12.45
Atölye: “Çocuklarla Masal Atölyesi”
Yöneten: Figen Yaman Coşar
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.
13.00-13.45
Söyleşi: “Zeno ve Mondo ile Gülelim”
Konuşmacı: Nilay Yılmaz
Düzenleyen: Altın Kitaplar
14.00-15.00
Söyleşi: “İslam’da Sosyal Değişim ve Devrimler”
Konuşmacı: İhsan Eliaçık
Düzenleyen: Doğu Kitap-Göl Kitap
15.15-16.15
Söyleşi: “Yarabıçak”
Konuşmacılar: Cengiz Aktar, Hakan Atalay
Düzenleyen: İthaki Yayınları
16.30-17.30
Panel: “Dünden Bugüne Haricilik ve Neo-Hariciler”
Yöneten: Kerim Balcı
Konuşmacılar: Ali Bulaç, Ali Ünal, Ali Ünsal
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Işık Yayınları
17.45-18.45
Söyleşi: “Çocuğunuzu Meleklerin Kanatlarında Yetiştirmek”
Konuşmacı: Beki İkala Erikli
Düzenleyen: Remix Yayınları

13 KASIM CUMA
KARADENİZ SALONU
11.00-12.00
Söyleşi: “Mizah Ustası Behiç Ak Okurlarıyla Buluşuyor”
Konuşmacı: Behiç Ak
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
12.15-13.00
Söyleşi: “Kitaplar ve Hayaller”
Konuşmacı: Miyase Sertbarut
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
13.15-14.00
Söyleşi: “Her Kitap Bir Gülüş, Her Kitap Bir Düş”
Konuşmacı: Koray Avcı Çakman
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
14.15-15.15
Söyleşi: “Gülerek Andıklarım”
Konuşmacı: Gülten Dayıoğlu
Düzenleyen: Altın Kitaplar
16.00-16.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Açılış: “100 Yaşında Aziz Nesin’e Merhaba”
Oynayan: Genco Erkal
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
16.45-18.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Oyun Yazarı Olarak Aziz Nesin”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Ayşegül Yüksel
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

13 KASIM CUMA
BÜYÜKADA SALONU
13.00-14.00
Söyleşi: “Tabular, Korkular ve Kadınlar”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Tijen Savaşkan
Düzenleyen: E Yayınları
14.15-15.15
Panel: “İran ve Türkiye’de Şiirin Dişil Dili”
Yöneten: Nurduran Duman
Konuşmacılar: Arife Kalender, Haşim Hüsrevşahi
Düzenleyen: TÜYAP
15.30-16.30
Panel: “Yasak Kitaplar”
Konuşmacılar: Tuna Kiremitçi, Emin Karaca, Ragıp Zarakolu
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği
16.45-17.45
Panel: “Savaş, Göç ve Göç Edebiyatı”
Yöneten: Tevfik Taş
Konuşmacılar: Fatih Polat, Tahir Şilkan, Ercüment Akdeniz
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası
18.00-18.45
Söyleşi: “Devrim Sürecinde Devlet Sorunu: Dün, Bugün ve Yarın”
Konuşmacı: Cem Eroğul
Düzenleyen: Yordam Kitap

14 KASIM CUMARTESİ
INTEREXPO SALONU
12.00-13.00
Söyleşi: “Hz. İnsan’a Dair”
Konuşmacı: Dücane Cündioğlu
Düzenleyen: Kapı Yayınları
13.15-14.15
Söyleşi: “Kayı Konferansları: Bir İmparatorluk Tarihi”
Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen: Timaş Yayınları
14.30-15.30
Söyleşi: “Yollar ve Yolculuklar”
Konuşmacı: Üstün Dökmen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
17.30-19.30
Wattpad Türkiye Kutlaması
Düzenleyen: Wattpad

14 KASIM CUMARTESİ
MARMARA SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “Ahmet Şerif İzgören ile Söyleşi”
Konuşmacı: Ahmet Şerif İzgören
Düzenleyen: Elma Yayınevi
13.00-14.00
Söyleşi: “Yeni Osmanlıcılık ve Barış”
Konuşmacı: Erdoğan Aydın
Düzenleyen: Literatür Yayınları
14.15-15.15
Söyleşi: “Dün, Bugün, Yarın, Türkiye”
Konuşmacı: Ece Temelkuran
Düzenleyen: Can Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Harita Metod Defteri’nden Parçalar-Özyaşam Öyküsü Yazmak”
Konuşmacı: Murathan Mungan
Düzenleyen: Metis Yayınları
16.45-17.45
Söyleşi: “Rıfat Ilgaz ve Şiir”
Konuşmacılar: Celal Başlangıç, Aydın Ilgaz
Düzenleyen: Çınar Yayınları
18.00-19.00
Söyleşi: “Zabel Yesayan’ı Hatırlamak”
Konuşmacılar: Karin Karakaşlı, Hazal Halavut, Sevan Değirmenciyan, Mehmet Fatih Uslu
Düzenleyen: Aras Yayıncılık
14 KASIM CUMARTESİ
KARADENİZ SALONU
11.00-11.45
Söyleşi: “Çocuk ve Mizah”
Konuşmacı: Sara Gürbüz Özeren
Düzenleyen: Damla Yayınevi
12.00-13.00
Panel: “Çocuk Edebiyatı’nda Mizah”
Yöneten: Mavisel Yener
Konuşmacılar: Hanzade Servi, Pelin Güneş, Koray Avcı Çakman
Düzenleyen: TUDEM
13.15-14.15
Söyleşi: “İstanbul’da Kültür Sanat Takipçisi Olmak”
Konuşmacı: Yekta Kopan
Düzenleyen: Can Yayınları
14.30-15.15
Paneli: “Türk Şiirinde Kadın”
Yöneten: Mürsel Gündoğdu
Konuşmacı: Meryem Aybike Sinan
Düzenleyen: Nesil Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Cumhuriyet Tarihi: Yalanlar ve Gerçekler”
Konuşmacı: Sinan Meydan
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi
16.45-18.00
ÖDÜL TÖRENİ: “Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Töreni”
Panel: “Öykü Dergiciliğinin Dünü, Bugünü, Geleceği”
Yöneten: Handan İnci
Konuşmacılar: İbrahim Yıldırım,Faruk Duman,Ercan y Yılmaz
Düzenleyen: Cevdet Kudret Ailesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-TÜYAP
18.30-19.15
Söyleşi: “Öğrenmeyi Öğrenme”
Konuşmacı: Alişan Kapaklıkaya
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

14 KASIM CUMARTESİ
HEYBELİADA SALONU
12.00-12.45
Panel: Cemal Süreya ve Üvercinka
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Zuhal Tekkanat, İbrahim Hacıbektaşoğlu, Engin Turgut, Volkan Hacıoğlu
Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği
13.00-14.00
Söyleşi: “Bir Blog Macerası: İnsan Kendine de İyi Gelir”
Konuşmacılar: Semih Gümüş, Ahmet Büke
Düzenleyen: ON8 Blog
14.15-15.15
Söyleşi: “Pıtırcık Etrafında Mizah, Söz ve Çizgi”
Konuşmacılar: Vivet Kanetti, Ramize Erer
Düzenleyen: Can Çocuk
15.30-16.30
Söyleşi: “Terör ve Demokrasi”
Konuşmacı: Onur  Öymen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
16.45-17.45
Haldun Taner 100 Yaşında
Panel: “Bir Güçlü Yazar, Bir Güzel İnsan Haldun Taner 100 Yaşında”
Konuşmacılar: Demet Taner, Ayşegül Yüksel,Handan İnci
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
18.00-19.00
Söyleşi: “Ermeni Devrimci Paramaz”
Konuşmacılar: Kadir Akın, Garo Paylan
Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

14 KASIM CUMARTESİ
BÜYÜKADA SALONU
13.00-14.00
Söyleşi: “Türkiye’de Taht Kavgaları”
Konuşmacılar: Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu
Düzenleyen:  Kırmızı Kedi Kitap
14.15-15.15
Panel: “Tan Oral; Çizgilerin ve Sözcüklerin Onuru”
Yöneten: Mustafa Kara
Konuşmacılar: Ohannes Şaşkal, Turgut Çeviker, Semih Poroy, Deniz Kavukçuoğlu
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Türkiye Yazarlar Sendikası-TÜYAP
15.30-16.30
Söyleşi: “Söylesem-Neylersin: Belki Bir Şiir”
Katılımcı Şair: Ahmet Telli
Düzenleyen: Everest Yayınları
16.45-17.45
Mehmet Kaplan 100 Yaşında
Söyleşi: “Mehmet Kaplan 100 Yaşında”
Konuşmacılar: İnci Enginün, Zeynep Kerman, Doğan Hızlan, Yakup Çelik
Düzenleyen: Dergâh Yayınları
18.00-18.45
Söyleşi: “Yarı-Devrimden Devrime Türkiye’nin Çıkış’ını Görebiliyor muyuz?”
Konuşmacılar: Yalçın Küçük, Sadık Albayrak
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

14 KASIM CUMARTESİ
KINLIADA SALONU
12.00-12.45
ÖDÜL TÖRENİ: “Turgut Uyar Şiir Ödülleri Töreni”
Düzenleyen: Bence Kitap
13.00-13.45
Söyleşi: “Nasipse Adayız…Politika Yolculuğunun Trajikomik Novellası”
Konuşmacı: Ercan Kesal
Düzenleyen: İletişim Yayınları
14.00-15.15
Söyleşi: “İslamofobi”
Konuşmacılar: Ergun Göknel, Hilmi Yavuz
Düzenleyen: Kanes Yayınları
15:30-16.30
Söyleşi: “Sıradan Bir Adamın Sıradışı Öyküsü ve Türkiye’nin Gayriresmi Tarihi”
Konuşmacı: Edip Yüksel
Düzenleyen: Ozan Yayıncılık
16.45-17.45
Söyleşi: Geçmişten Bugüne Kürt Diplomasisi
Konuşmacılar: Faik Bulut, Fırat Aydınkaya, Fehim Işık
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
18.00-19.00
Panel: “Türkiye’de Kadın Olmak”
Yöneten: Saime Alkan
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Sündüz Haşar, Funda Kotan
Düzenleyen: Ekin Yazın Dostları

15 KASIM PAZAR
INTEREXPO SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “Huyu, Suyu Güzel Çocuk”
Konuşmacı: Mehtap Kayaoğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları
13.00-14.00
Söyleşi: “Devlet Güvenliğini Tehdit Eden Yapılar”
Konuşmacı: Hanefi Avcı, Emin Aslan
Düzenleyen: Tekin Yayınevi
14.15-15.15
Söyleşi: “Zor Yıllarda Edebiyat”
Konuşmacı: Nilufer Kuyaş, Faruk Duman, Semih Gümüş
Düzenleyen: Can Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Güvenli Bağlanmak ve Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural”
Konuşmacı: Adem Güneş
Düzenleyen: Timaş Yayınları
16.45-17.45
Söyleşi: “Söyleyeceklerim Var”
Konuşmacı: Kemal Gülen
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Yitik Hazine Yayınları

15 KASIM PAZAR
MARMARA SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “Sinop Zindanı: Allah Kurtarsın”
Konuşmacılar: Ertuğrul Günay, Sezai Sarıoğlu,Eşber Yağmurdereli
Düzenleyen: Kibele Yayınları
13.00-14.00
Söyleşi: “Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler”
Konuşmacı: Talha Uğurluel
Düzenleyen: Timaş Yayınları
14.15-15.15
Söyleşi: “Hayatın Farkında Mısın?”
Konuşmacı: Azra Kohen
Düzenleyen: Destek Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Şükürle Gelen Huzur”
Konuşmacı: Uğur Koşar
Düzenleyen: Destek Yayınları
16.45-17.45
Panel: “Yakın Doğu’da Savaş, Barış ve Kürtler”
Yöneten: İsmail Gürbüz
Konuşmacı: İsmail Beşikçi
Düzenleyen: İsmail Beşikçi Vakfı Yayınları
18.00-18.45
Söyleşi: “Anılarımdaki Türkiye”
Konuşmacı: Yavuz Bahadıroğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları

15 KASIM PAZAR
KARADENİZ SALONU
12.00-12.45
Panel: “Türkiye Nereye? Gelişmeler, Olasılıklar”
Konuşmacılar: Haluk Gerger, Haluk Yurtsever
Düzenleyen: Yordam Kitap
13.00-14.00
Anma ve Söyleşi: “Ölümünün 40. Yılında Nurettin Topçu”
Konuşmacılar: İsmail Kara, Uğur Kökden, M. Fatih Birgül, Asım Öz
Düzenleyen: Dergâh Yayınları
14.15-15.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Aziz Nesin’in Yazarlar Sendikası Yılları ve Aydınlar Dilekçesi”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar:  Adnan Özyalçıner, Murat Belge, Gündüz Vassaf
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
15.30-16.30
Agatha Christie 125 Yaşında
Söyleşi: “Agatha Christie 125 Yaşında”
Konuşmacılar: Celil Oker, Çiğdem Öztekin
Düzenleyen: Altın Kitaplar
16.45-17.45
Panel: “Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları”
Yöneten: Yankı Enki
Konuşmacılar: Doğu Yücel, Kutlukhan Kutlu
Düzenleyen: İthaki Yayınları

15 KASIM PAZAR
HEYBELİADA SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “İş Etiği ve Ekonomi”
Konuşmacı: Aziz Yardımlı
Düzenleyen: İdea Yayınları
13.00-14.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Felaket”
Konuşmacılar: Nur Yazgan, Yavuz Ekinci
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap
14.15-15.15
Panel: “Çizgi Roman’da Savaş Teması ve II. Dünya Savaşı’nın 70. Yıldönümünde Yalınayak GEN”
Yöneten: Ümit Kireççi
Konuşmacılar: Arzu Taşçioğlu, Alişan Cengiz, Berk Uralcan
Düzenleyen: Desen Yayınları
15.30-16.30
Panel: “Düşünmeyi Öğrenmek ve Öğretmek”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Nihal Kuyumcu, Selahattin Dilidüzgün
Düzenleyen: Say Yayınları
16.45-17.45
Söyleşi: “Türkiye’de Haberciliğin Hal-i Pür Melali”
Konuşmacılar: Faruk Bildirici, Kemal Göktaş, Ümit Alan, Çiler Dursun
Düzenleyen: İmge Kitabevi

15 KASIM PAZAR
BÜYÜKADA SALONU
12.00-12.45
Şiir Dinletisi
Katılımcılar: Lâle Tığ, Anıl Küsen, Derya Koç, K.Nurettin Gürses, Selma Gün, Minel Altıner, Candan Eryılmaz, Dilek Ayribaş, Tuba Aydın, Gülfidan Güngör, Suat Özdemir
Düzenleyen: Aydili Sanat Derneği
13.00-14.00
Atölye: “Origami Atölyesi”
Yöneten: Nazan Tacer
Düzenleyen: TUDEM
14.15-15.15
Panel: “İktidar, Otorite ve Özgürlük”
Konuşmacılar: Mutlu Aslan, Dinçer Demirkent
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Bu Kadar Kitapla Neyi, Nasıl Yapacağız?”
Konuşmacı: Enis Batur
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap
16.45-18.15
Panel: “ Öykü Hamurunda Kadın Eli”
Yöneten: Ayşegül Tözeren
Konuşmacılar: Sibel Öz, Aslı Erdoğan, Ayşegül Kocabıçak, Belma Fırat, Melike Belkıs Aydın, Özlem Kiper, Fulya Bayraktar, Tekgül Arı
Düzenleyen: Notabene Yayınları

15 KASIM PAZAR
KINALIADA SALONU
12.00-12.45
Söyleşi: “Ezidiler ve Melek Tavus”
Konuşmacı: Esat Korkmaz
Düzenleyen: E Yayınları
13.00-14.00
Söyleşi: “Kahkaha Yogası ile Kahkaha Mucizesi”
Konuşmacı: Kemal İslamoğlu
Düzenleyen: Altın Kitaplar
14.15-15.15
Söyleşi: “Kokular Kitabı’ndan Kokular Sohbetine”
Konuşmacı: Vedat Ozan
Düzenleyen: Everest Yayınları
15.30-16.30
Söyleşi: “Suriye’deki Gelişmelerin Anlamı”
Konuşmacılar: Mehmet Ali Güller, Ahmet Yavuz
Düzenleyen: Kaynak Yayınları
16.45-17.45
Söyleşi: “Türküm, Kürdüm, Çerkezim, Sosyalistim”
Konuşmacılar: Bülent Uluer, Sezai Sarıoğlu
Düzenleyen: Dipnot Yayınevi
Detaylı bilgi için:www.istanbulkitapfuari.com/

YORUMLAR

Ad

1 Mayıs Şiirleri , 1 , 10 Kasım Şiirleri , 5 , 15 Temmuz Şiirleri , 1 , 2 Temmuz Sivas Katliamı Şiirleri , 2 , 24 Kasım Öğretmenler Günü Şiirleri , 1 , a. kadir , 1 , abdurrahim karakoç , 2 , adnan yücel , 5 , afşar timuçin , 1 , ahmed arif , 3 , ahmet erhan , 3 , ahmet günbaş , 1 , ahmet haşim , 1 , ahmet muhip dıranas , 1 , ahmet necdet , 1 , ahmet oktay , 1 , ahmet selçuk ilkan , 1 , ahmet telli , 2 , alfonsina storni , 1 , ali rıza ertan , 3 , alper meşe , 1 , Ankara Şiirleri , 2 , Anne Şiirleri , 3 , arkadaş z. özger , 9 , asım gönen , 1 , aşık seyit nesimi , 1 , aşık veysel , 2 , Aşk Şiirleri , 32 , ataol behramoğlu , 4 , Atatürk Şiirleri , 5 , attila ilhan , 12 , aziz nesin , 3 , bahtiyar vahapzade , 1 , bayburtlu zihni , 1 , bedirhan gökçe , 1 , bedri rahmi eyüboğlu , 4 , behçet aysan , 5 , behçet necatigil , 5 , bejan matur , 1 , bertolt brecht , 1 , bestelenen şiirler , 22 , birhan keskin , 1 , biyografi , 15 , cahit külebi , 4 , cahit sıtkı tarancı , 1 , cahit zarifoğlu , 1 , can yücel , 8 , cemal safi , 1 , cemal süreya , 7 , cengiz aytmatov , 1 , cevdet kudret , 1 , ceyhun atuf kansu , 1 , Çanakkale Savaşı Şiirleri , 1 , Çocuk Şiirleri , 6 , didem madak , 1 , ece ayhan , 3 , edebiyat dergileri , 25 , edebiyat haberleri , 86 , edgar allan poe , 2 , edip cansever , 4 , editörün seçimi , 9 , enis batur , 1 , enver gökçe , 2 , ercişli emrah , 2 , ernosto che guevara , 1 , esat selışık , 1 , etkinlik , 19 , fatih akça , 1 , fazıl hüsnü dağlarca , 5 , federico garcia lorca , 1 , fuzuli , 1 , gonca özmen , 1 , gülten akın , 3 , hacı bektaş veli , 1 , hacı gürhan , 1 , halil soyuer , 1 , halim yağcıoğlu , 1 , halim yazıcı , 1 , Hapishane Mahpusluk Şiirleri , 1 , harun özmen , 1 , hasan bayrı , 1 , hasan hüseyin korkmazgil , 2 , hatice kundakçı , 1 , Hayat Yaşam Şiirleri , 3 , haydar ergülen , 2 , hikmet okuyar , 1 , hilmi yavuz , 1 , hüseyin haydar , 3 , ilhan berk , 2 , ismail biçer , 1 , ismet özel , 1 , İstanbul Şiirleri , 2 , James Oppenheım , 1 , kadir aydemir , 1 , kahraman tazeoğlu , 1 , karacaoğlan , 2 , kenan yücel , 2 , kitap , 37 , köşelerde şiir , 33 , küçük iskender , 3 , lale müldür , 1 , Listeler , 5 , louis aragon , 1 , m. nihat malkoç , 1 , m. sunullah arısoy , 1 , mateya matevski , 1 , mehmet akif ersoy , 2 , melih cevdet anday , 4 , metin altıok , 5 , metin cengiz , 1 , metin eloğlu , 1 , mihrî hatun , 4 , murat ince , 1 , murathan mungan , 2 , muzaffer tayyip uslu , 2 , müesser yeniay , 2 , nazım hikmet , 20 , necati cumalı , 1 , necip fazıl , 3 , nevzat çelik , 1 , neyzen tevfik , 2 , nihat behram , 1 , orhan seyfi orhon , 1 , orhan veli kanık , 7 , ömer hayyam , 1 , ömer turan , 6 , özdemir asaf , 3 , özdemir ince , 1 , Özgürlük Şiirleri , 3 , pablo neruda , 5 , paul eluard , 1 , refik durbaş , 2 , rıfat ılgaz , 2 , rıza tevfik bölükbaşı , 1 , röportaj , 7 , rüştü onur , 1 , sabahattin ali , 2 , sadık doğan , 11 , sait maden , 2 , selahattin yolgiden , 1 , sennur sezer , 2 , serkan engin , 1 , seval esaslı , 1 , sezai karakoç , 2 , sina akyol , 1 , Sponsorlu , 12 , stepan sçipaçyov , 1 , sylvia plath , 1 , şiir yarışmaları , 81 , şiirler , 97 , şükrü erbaş , 2 , tuğrul tanyol , 1 , turgay fişekçi , 1 , turgut uyar , 6 , Ulus Yurt Vatan Şiirleri , 2 , Umut Şiirleri , 11 , ülkü tamer , 2 , ümit yaşar oğuzcan , 4 , vahittin bozgeyik , 1 , vedat türkali , 1 , victor hugo , 1 , video belgesel , 12 , video edebiyat , 5 , video şiirler , 17 , Wallace Stevens , 1 , william shakespeare , 1 , yalçın ergir , 1 , yaşar nabi nayır , 4 , yaşar nezihe bükülmez , 1 , yılmaz erdoğan , 1 , yılmaz odabaşı , 2 , yunus emre , 6 , yunus nadi , 2 , yusuf hayaloğlu , 1 ,
ltr
item
Mazeretim Şiirdir: TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı
TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı
7-15 Kasım tarihlerinde yapılacak TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı
http://2.bp.blogspot.com/-Ri6RGq3yxCs/Vi46wdAlTFI/AAAAAAAAEmc/x8wXO-n6pdE/s320/t%25C3%25BCyap%2Bkitap.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-Ri6RGq3yxCs/Vi46wdAlTFI/AAAAAAAAEmc/x8wXO-n6pdE/s72-c/t%25C3%25BCyap%2Bkitap.jpg
Mazeretim Şiirdir
http://www.mazeretimsiirdir.com/2015/10/tuyap-34-uluslararasi-istanbul-kitap.html
http://www.mazeretimsiirdir.com/
http://www.mazeretimsiirdir.com/
http://www.mazeretimsiirdir.com/2015/10/tuyap-34-uluslararasi-istanbul-kitap.html
true
283691607085523033
UTF-8
Tüm İçerik Yüklendi Herhangi bir içerik bulunamadı. TÜMÜNÜ GÖR Daha Fazlasını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Editör Anasayfa SAYFALAR YAZILAR Hepsini Gör BUNLARLA DA İLGİLENEBİLİRSİNİZ İLGİLİ KATEGORİ ARŞİV ARA TÜM İÇERİKLER Alakalı İçerik Bulunamadı. Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dk önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan fazla İzleyiciler Takip Edin BU İÇERİK ÖNEMLİDİR Kilidi açmak için paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panonuza kopyalanmıştır. Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy