Browsing "Older Posts"

  • TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı

    Ekleyen: Sadık Doğan → 26 Ekim 2015 Pazartesi
    7-15 Kasım tarihlerinde yapılacak TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı açıklandı.
    TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı

    Fuar etkinlikleri şöyle:
    7 KASIM CUMARTESİ
    12.00-13.00
    34. Uluslararası İstanbul Kitap ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarları Açılış Töreni
    Yer: Karadeniz Salonu

    7 KASIM CUMARTESİ
    ONUR KONUĞU ROMANYA
    13.30-14.00
    Onur Konuğu Romanya Açılış Töreni
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Mircea Dinescu ile Şiirsel ve Gastronomik Saatler” 
    Müzik Dinleti: Marius Mihalache
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
    15.00-16.00
    Kitap Tanıtımı: “Dan Lungu ile “Komünist Bir Kocakarıyım”
    Moderator: Daniel Cristea-Enache
    Çevirmen: Alina Gerez
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
    16.00-17.00
    Söyleşi: “Edebiyat ve Gerçeklik”
    Konuşmacılar: Vasile Ernu, Dan Lungu, Gabriela Adameşteanu, Oya Baydar
    Moderator: Daniel Cristea-Enache
    Çevirmen: Alina Gerez
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
    17.00-18.00
    Söyleşi: “Modern Romanya Şiiri”
    Konuşmacılar: Radu Vancu, O. Soviany, Matei Vişniec
    Moderator: Daniel Cristea-Enache
    Çevirmen: Sunia Acmambet
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
    18.00-19.00
    Kitap/Albüm Tanıtımı: “İmajlar ve Belgeler” Bir Yazarın Koleksiyonundan 70 Yıllık Sanayi Görünümü & Mavrocordat’lar (1710-1785) Claudiu Victor Turcitu
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

    7 KASIM CUMARTESİ
    INTEREXPO SALONU
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Sarah Jio’nun Gözünden Türkiye”
    Konuşmacı: Sarah Jio
    Düzenleyen: Pena Yayınları
    15.15-16.15
    Söyleşi: “Kalbin Anahtarı”
    Konuşmacı: Aşkım Kapışmak
    Düzenleyen: İnkılap Kitabevi
    16.30-17.30
    Söyleşi: “Yavuz Sultan Selim”
    Konuşmacı: Mustafa Armağan
    Düzenleyen: Timaş Yayınları
    17.45-18.45
    Söyleşi: “Okuma Kültürü Paydaşları ile Buluşuyor”
    Konuşmacılar: Muammer Yıldız, Metin Celal, Fatih Erdoğan, Aydın İleri
    Düzenleyen: Türk Kütüphaneciler Derneği
    19.00-20.00
    Panel: “Rüştü Onur ve Döneminden kalan Şiirin Yansımaları”
    Yöneten: Halil İbrahim Özcan
    Konuşmacılar: İbrahim Tığ, Oğuz Özdem, Zeynep Aliye
    Düzenleyen: PEN Türkiye Merkezi

    7 KASIM CUMARTESİ
    MARMARA SALONU
    14.00-15.30
    ÖDÜL TÖRENİ: “Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği Ödül Töreni”
    Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD)
    15.45-16.45
    ÖDÜL TÖRENİ: “Everest Yayınları İlk Roman Yarışması Ödül Töreni”
    Düzenleyen: Everest Yayınları
    1. 00-18.15
      ÖDÜL TÖRENİ: “2015 Yılı Metin Altıok Ödülleri Töreni
      Düzenleyen: Kırmızıkedi Yayınları
    18.30-19.30
    Panel: “Oktay Akbal “
    Yöneten: Hikmet Altınkaynak
    Konuşmacılar: M. Sadık Aslankara, Birsen Ferahlı, Yüksel Pazarkaya, Ayşe Sarısayın
    Düzenleyen: TÜYAP

    7 KASIM CUMARTESİ
    KARADENİZ SALONU
    12.00-13.00
    34. Uluslararası İstanbul Kitap ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarları Açılış Töreni
    14.00-15.15
    Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
    Panel: “Aziz Nesin, Karikatür ve Mizah”
    Yöneten: Turgut Çeviker
    Konuşmacılar: Semih Poroy, Tan Oral, Erkal Yavi
    Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
    15.30-16.30
    ÖDÜL TÖRENİ: “2015 TUDEM Edebiyat Ödülleri-Roman Yarışması Ödül Töreni”
    Düzenleyen: TUDEM
    16.45-17.45
    Söyleşi: “Vedat Türkali’nin Edebiyatı ve Yeni Romanlarımız”
    Konuşmacılar: Vedat Türkali, Ömer Türkeş, Nihan Kaya, Doğuş Sarpkaya
    Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
    18.00-19.30
    Panel: “Seçim Sonuçları ve Türkiye’nin Geleceği”
    Yöneten: Ercan Karakaş
    Konuşmacılar: İlhan Cihaner, Burak Cop
    Düzenleyen: SODEV (Sosyal Demokrasi Vakfı)

    7 KASIM CUMARTESİ
    HEYBELİADA SALONU
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Tabiat Dörtlemesi Roman’ı TOPRAK’ı Okuyor”
    Konuşmacı: Buket Uzuner
    Düzenleyen: Everest Yayınları
    15.15-16.15
    Söyleşi: “Dramaturjiden Sahnelemeye: Lena, Leyla ve Ötekiler”
    Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Ayla Algan, Cihan Bıkmaz
    Düzenleyen: Habitus Kitap
    16.30-17.30
    Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
    Panel: “Çağdaş Bir Aydın Olarak Aziz Nesin”
    Konuşmacı: Zeynep Oral
    Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
    17.45-18.45
    Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
    Panel: “Edebiyatımızın Bir İkon Kişiliği: Aziz Nesin”
    Yöneten: Turgay Fişekçi
    Konuşmacılar: Feridun Andaç, Doğan Hızlan, Yüksel Pazarkaya
    Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
    19.00-20.00
    Panel: “Sol Gelenek ve Düşünsel Temeller”
    Konuşmacılar: Melih Pekdemir, Şeyhmus Diken, Engin Sustan, Enis Rıza, Masis Kürkçügil, Güçlü Ateşoğlu
    Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

    7 KASIM CUMARTESİ
    BÜYÜKADA SALONU
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Zamanı Kuran Kadınlar”
    Konuşmacı: Sibel Eraslan
    Düzenleyen: Timaş Yayınları
    15.15-16.15
    Söyleşi: “Akıllı İnsanlar Neden Yanlış Kararlar Verir?”
    Konuşmacı: Acar Baltaş
    Düzenleyen: Remzi Kitabevi
    16.30-17.30
    Söyleşi ve Dinleti: Yeniden Yaratılmanın Coşkusuyla-Ataol Behramoğlu Nihat Behram Mektupları”
    Katılımcı Şairler: Ataol Behramoğlu, Onur Behramoğlu
    Düzenleyen: Tekin Yayınevi

    7 KASIM CUMARTESİ
    KINALIADA SALONU
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Metin Altıok’un Yeni Kitabı Üzerine”
    Konuşmacı:  Zeynep Altıok Akatlı
    Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap
    15.15-16.15
    Söyleşi: “Moda”
    Konuşmacı: Deniz Kavukçuoğlu
    Düzenleyen: Can Yayınları
    16.30-17.30
    Söyleşi: “Küller ve Kemikler: Ahmet Uluçay Sineması”
    Konuşmacılar: İdris Uluçay, Murat Pay, Sinan Sertel
    Düzenleyen: Küre Yayınları
    17.45-18.45
    Söyleşi: “Romanya’dan Türkiye’ye MİZAH”
    Konuşmacılar: Ion Barbu, Tan Oral
    Düzenleyen: TÜYAP
    19.00-19.45
    Söyleşi:  “Türk Yunan Halklarının Tarihsel Kardeşliği”
    Konuşmacı: Yannis Kalpouzos
    Düzenleyen: Pena Yayınları

    8 KASIM PAZAR
    ONUR KONUĞU ROMANYA
    13.00-14.00
    Kitap Tanıtımı: “Florin Irimia ve Hakan Akdoğan ile Karanlık Bir Pencere”
    Moderator: Daniel Cristea-Enache
    Çevirmen: Sunia Acmambet
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Paris’te İki Romanyalı: Matei Vişniec ve Dimitru Tepeneag
    Moderator: Daniel Cristea-Enache
    Çevirmen: Sunia Acmambet
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

    8 KASIM PAZAR
    INTEREXPO SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Mutlu İnsan,  Mutlu Toplum”
    Konuşmacı: Mehtap Kayaoğlu
    Düzenleyen: Nesil Yayınları
    13.30-14.10
    Söyleşi: “Türklerin Tarihi”
    Konuşmacı: İlber Ortaylı
    Düzenleyen: Timaş Yayınları
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Damdan Düşen Psikolog”
    Konuşmacılar: Canan Dila, Doğan Cüceloğlu
    Düzenleyen: Remzi Kitabevi
    16.45-17.45
    Panel: “19. Yüzyıl Orta Avrupasında Toplum, Siyaset ve Sanat”
    Konuşmacılar: Şevket Pamuk, Taner Timur, Oktar Türel
    Düzenleyen: Yordam Kitap
    18.00-19.15
    Söyleşi: “Ehl-i Beyt Duaları”
    Konuşmacı: Mustafa Yılmaz
    Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu

    8 KASIM PAZAR
    MARMARA SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Kerbela’dan Kardeşliği Okumak”
    Konuşmacı: Ahmet Turgut
    Düzenleyen: Kapı Yayınları
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Edebiyat ve Dil ile Savaşa Direnmek”
    Konuşmacılar: Karin Karakaşlı, Ahmet Tulgar, Seray Şahiner
    Düzenleyen: Can Yayınları
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Milli İrade”
    Konuşmacı: Banu Avar
    Düzenleyen: Remzi Kitabevi
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Gitme Zamanı”
    Konuşmacı: Aret Vartanyan
    Düzenleyen: Destek Yayınları
    16.45-17.45
    Harun Karadeniz Anması
    Söyleşi: “Olaylı Yıllar ve Harun Karadeniz”
    Yöneten: Fahri Aral
    Düzenleyen: Literatür Yayınları
    18.00-18.45
    Söyleşi: “Türk Şiiri, Modernizm ve Şiir”
    Konuşmacı: Hasan Bülent Kahraman
    Düzenleyen: Kapı Yayınları
    19.00-19.45
    Panel: Emperyalizm Çağında Ulusal Sorun ve Türkiye’de Etnik Ayrılıkçılık”
    Yöneten: Mustafa Zülkadiroğlu
    Konuşmacılar: Arslan Kılıç, Ahmet Yıldız
    Düzenleyen: 68’liler Birliği Vakfı

    8 KASIM PAZAR
    KARADENİZ SALONU
    12.00-13.00
    Söyleşi: “Yaşar Kemal’in Ardından”
    Konuşmacılar: Güven Turan
    Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
    13.15-14.15
    Panel: “Her Yaşa Edebiyat”
    Konuşmacılar: Müge İplikçi, Tolga Gümüşay, Mine Soysal
    Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
    14.30-15.30
    Söyleşi: “Elveda Güzel Vatanım”
    Konuşmacı: Ahmet Ümit
    Düzenleyen: Everest Yayınları

    17.00-18.00
    Söyleşi: “Saraysız Başkan Jose Mujika: Hayatı ve Anıları”
    Konuşmacılar: Jose Mujica, Andrés Danza, Ernesto Tulbovitz
    Düzenleyen: Tekin Yayınevi
    18.15-19.45
    Panel: “Politikacının, Basının Ağzı”
    Yöneten: Sevgi Özel
    Konuşmacılar: Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Merdan Yanardağ
    Düzenleyen: Dil Derneği

    8 KASIM PAZAR
    HEYBELİADA SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Teknoloji ve Çocuk-Başparmak Çocuk”
    Konuşmacılar: Yalvaç Ural, Selahattin Dilidüzgün, Songül Karagülleoğlu
    Düzenleyen: Yapı  Kredi Yayınları
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Türkiye’nin Tarihi”
    Konuşmacı: Hamit Bozarslan
    Düzenleyen: İletişim Yayınları
    14.15-15.15
    Panel:“Terry Pratchett ve Disk Dünyası”
    Yöneten: Can Sungur
    Konuşmacılar: Niran Elçi, Kutlukhan Kutlu, Burhanettin Düzçay, Mehmet Sinan Çam
    Düzenleyen: Delidolu Yayınları
    15.30-16.30
    Panel: “Ferhunde Özbay’ın Çalışmalarında Aile, Kent ve Nüfus”
    Yöneten: Sema Erder
    Konuşmacılar: Belgin Tekçe, Cem Behar, Ayşe Akalın
    Düzenleyen: İletişim Yayınları
    16.45-17.45 
    Söyleşi: “Manuel Vilas ile Söyleşi”
    Konuşmacı: Manuel Vilas
    Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
    18.00-19.00
    Panel: “100. Yılında Ermeni Soykırımı ve Paramazlar”
    Yöneten: Nevzat Onaran
    Konuşmacılar: Patrak Estukyan, Aydın Çubukçu, Aris Nalcı, Kadir Akın
    Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

    8 KASIM PAZAR
    BÜYÜKADA SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “İki Nota Bir Çizgi”
    Konuşmacılar: Kamil Masaracı, Vedat Sakman, Gülcan Altan
    Düzenleyen: Caretta Yayıncılık
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Kendi Everest’inize Tırmanın”
    Konuşmacı: Nasuh Mahruki
    Düzenleyen: Alfa Yayınları
    14.15-15.15
    Melih Cevdet Anday 100 Yaşında
    Söyleşi:“Melih Cevdet Anday 100 Yaşında”
    Konuşmacılar: Mehmet Said Aydın, Yalçın Armağan, Berkun Oya
    Düzenleyen: Everest Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Kadına Karşı Şiddet”
    Konuşmacı: Feyza Altun Meriç
    Düzenleyen: İnkılap Kitabevi
    16.45-18.00
    ÖDÜL TÖRENİ: “NDS Liseliler Edebiyat Ödülü Töreni”
    Düzenleyen: Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
    18.15-19.15
    Söyleşi: “Kaktüsler Susuz da Yaşar (Kadınlar Mamak Cezaveini Anlatıyor)
    Konuşmacılar: Meral Bekar, Gönül Sevindir, Aygün Zerger, Fatma Pala, Zehra Kürkçü
    Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

    8 KASIM PAZAR
    KINALIADA SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Çizeri Tan ORAL”
    Konuşmacılar: Tan Oral, Faruk Şüyün
    Düzenleyen: TÜYAP
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Astroloji ve Bilim: Yıldızlar Size Ne Söylemez?”
    Konuşmacılar: Tevfik Uyar, Sinan Aliş
    Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Köpek Avı, Canavar Kılı ve Sihirli Tarifler – Almanya’dan Çocuk Kitapları Yazarı Kirsten Reinhardt’ın Dünyası”
    Yöneten ve Çeviren: Fügen Uğur,
    Konuşmacılar: Kirsten Reinhardt, Murat Batmankaya
    Düzenleyen: Frankfurt Kitap Fuarı-Goethe Enstitüsü
    15.30-16.30
    Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
    Söyleşi: “Aziz Nesin’li Yıllar”
    Konuşmacılar:  Ali Nesin
    Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
    16.45-17.45
    Söyleşi: “Sevdiğim Kitap Adları Gibi”
    Konuşmacı: Onur Caymaz
    Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınları
    18.00-19.15
    Panel: “Yaşar Kemal: Sözün Büyücüsü”
    Yöneten: Ahmet Bozkurt
    Konuşmacılar: Adnan Binyazar, Feridun Andaç
    Düzenleyen: İnkılap Kitabevi
    9 KASIM PAZARTESİ
    ONUR KONUĞU ROMANYA
    11.30-13.00
    Profesyonel Buluşma: “Türkiye ve Romanya Yayıncılar Buluşması”
    Çevirmen: Sunia Acmambet
    Yer: Heybeliada Salonu
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Çocuk Edebiyatı Ciddi Bir İştir”
    Konuşmacılar: Fiorin Bican, Vasile Ernu, Oana İspir
    Moderator: Carmen Muşat
    Çevirmen: Alina Gerez
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Modern Romanya Romanı”
    Konuşmacılar: Corina Sabau, Doina Ruşti, Octavian Soviany
    Moderator: Carmen Muşat
    Çevirmen: Alina Gerez
    Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

    9 KASIM PAZARTESİ
    MARMARA SALONU
    11.00-12.30
    Panel: “Çocuğun Yararına Aile ve Öğretmen İşbirliği”
    Konuşmacılar: Muammer Yıldız, Bengi Semerci
    Düzenleyen: Yeşil Dinozor
    12.45-13.45
    Atölye: Çocuklarda Zekâ Geliştiren Kitap ve Materyaller
    Düzenleyen: Çamlıca Çocuk Yayınları
    14.00-15.00 
    Panel: “Köy Enstitülerinin Bugüne İletileri”
    Yöneten: Kemal Kocabaş
    Konuşmacılar: Cengiz Bektaş, Doğan Hızlan, Firdevs Gümüşoğlu, Pakize Türkoğlu,
    Düzenleyen: YKKED

    15.15-16.15
    Söyleşi: “İstanbul’un Fethinin Kahramanları”
    Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
    Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.
    16.30- 17.30
    Panel: “Adalet Yoksa Gelecek de Yok”
    Yöneten: Berat Günçıkan
    Konuşmacı: Aysel Çelikel
    Düzenleyen: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)

    9 KASIM PAZARTESİ
    KARADENİZ SALONU
    12.00-12.45
    Atölye: “Ahmet Ercan’la Çocuk Atölyesi”
    Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.
    13.00-13.45
    Söyleşi: “İkiz Gezginler İstanbul’da”
    Konuşmacı: Betül Avunç
    Düzenleyen: TUDEM
    16.15-17.15
    Söyleşi: “Puşkin, Soğanlı Dağları ve 1829 Osmanlı-Rus Savaşı”
    Konuşmacı: Tekin Sönmez
    Düzenleyen: Nis Medya
    17.30-18.30
    Söyleşi: “Günümüze Edebiyatında Yeni Arayışlar/Yeni Aranışlar”
    Konuşmacılar: Aydın Şimşek, Özge Kocatürk, İlknur Kubaşık
    Düzenleyen: Kanguru Yayınları

    9 KASIM PAZARTESİ
    HEYBELİADA SALONU
    11.30-13.00
    Profesyonel Buluşma: “Türkiye ve Romanya Yayıncılar Buluşması”
    Düzenleyen: Onur Konuğu Romanya
    14.15-15.30
    Panel: “Tükiye’de Dijital Yayıncılık Serüveni”
    Konuşmacılar: Figen Ger (Simplicissimus Book Farm), Mehmet Ali Çalışkan (Libronet-Babil.com), Cavit Nacitarhan (Evrensel Basım Yayın)
    Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
    16.00-17.30
    Profesyonel Buluşma: “Türkiye’de Kitap Pazarı ve Çok Satanlar”
    Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

    10 KASIM SALI
    MARMARA SALONU
    10.00-10.45
    Söyleşi: “Yaşamı Tanıyorum”
    Konuşmacı: Gülsüm Cengiz
    Düzenleyen: Evrensel  Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı
    11.00-11.45
    Atölye: “Levent ile Kendi Hikayeni Yaz”
    Düzenleyen: Timaş Çocuk
    13.00-13.45
    Söyleşi: “Tilki Toni ile Tanışmaya Hazır Mısın?”
    Konuşmacı: Hafize  Güner
    Düzenleyen: Kelime Yayınları
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Gençlik Yayıncılığında Yeni Trendler”
    Konuşmacı: Sema Çömlekçi
    Düzenleyen: Carpe Diem
    16.30-17.30
    Şiir Dinleti: “Şiire Yolculuk”
    Yöneten: Tekin Gönenç
    Müzik: Nebih Nafile
    Katılımcılar: Gökhan Cengizhan, Müştehir Karakaya, Fügen Kıvılcımer, Melahat Babalık, Kevser Atay, Ahmet Çelik, Dilruba Nuray Erenler, İsmail Tepiroğlu, Ali Karagöz, Cihat Solmaz, Bilge Öngöre
    Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği
    17.45-18.45
    Söyleşi: “Kanser Öldürmek İçin Değil Yaşatmak İçindir”
    Konuşmacı: Yücel Aydemir
    Düzenleyen: Kitsan

    10 KASIM SALI
    KARADENİZ SALONU
    11.00-11.45
    Söyleşi: “Ayasofya Müzesi’nde Bir Tuhaf Yolculuk: Ayasofya Konuştu”
    Konuşmacı: Füsun Çetinel
    Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Atatürk Olmak”
    Konuşmacı: Aytül Akal
    Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları
    13.00-13.45
    Söyleşi: “Bana Sesini Bırak: Neslihan Önderoğlu Gençlerle Buluşuyor
    Konuşmacı: Neslihan Önderoğlu
    Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
    14.00-14.45
    Söyleşi: “Suyu Sevmeyen Balık”
    Konuşmacı: Habib Bektaş
    Düzenleyen: TUDEM Yayınları
    15.00-16.00
    Söyleşi: “20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal Atatürk”
    Konuşmacı: İlker Başbuğ
    Düzenleyen: Remzi Kitabevi
    16.15-17.15
    Söyleşi: “Dünyanın En Akıllı İnsanısın”
    Konuşmacı: Erdal Demirkıran
    Düzenleyen: Kashna Kitap
    17.30-18.30
    Söyleşi: “Psikodinamik Açıdan Enver Ercan ve Şiiri
    Konuşmacılar: Yusuf Alper, Enver Ercan
    Düzenleyen: Varlık Yayınları

    11 KASIM ÇARŞAMBA
    INTEREXPO  SALONU
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Broy’un 30. Yılında Şiir Dergiciliği”
    Yöneten: Aydan Ay
    Konuşmacılar: Mecit Ünal, Berkiz Berksoy, Seyyit Nezir, Volkan Hacıoğlu
    Düzenleyen: Broy Yayıncılık
    16.00-17.00
    Panel: “Fettullah Gülen Buhranlı Günler ve Ümit Atlasımız”
    Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Nil Yayınları

    11 KASIM ÇARŞAMBA
    MARMARA SALONU
    10.00-10.45
    Atölye: “Şirin ile Kendi Hikayeni Yaz”
    Düzenleyen: Timaş Çocuk
    11.00-11.45
    Söyleşi: “Bu Kitabın Kuyruğu Var”
    Konuşmacılar: Tan Oral, Kamil Masaracı, Gülsüm Cengiz
    Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı
    12.00-12.45
    Söyleşi: “İşin Komiği”
    Konuşmacı: Asuman Portakal
    Düzenleyen: Altın Kitaplar
    13.00-13.45
    Söyleşi: “Mizahın Çocuk Dünyasına Kattıkları”
    Konuşmacı: Hüsnan Şeker
    Düzenleyen: Altın Kitaplar
    14.00-15.00
    Söyleşi: “Resimli Çocuk Kitapları’nda Görseli Okumak, Okuduğunu Görmek”
    Konuşmacılar: Ebru Akkaş Kuseyri, Tülin Sadıkoğlu, Ayla Çınaroğlu
    Düzenleyen: Sarıgaga Yayınları
    15.15-16.15
    Söyleşi: “Selam Yaratana ‘Emek Şiirleri’”
    Konuşmacılar: Gülsüm Cengiz, Eray Canberk
    Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
    16.30-17.30
    Söyleşi: “Sinemada Edebiyat Uyarlamaları”
    Konuşmacı: Rıza Oylum
    Düzenleyen: Net Yayın
    17.45-18.45
    Söyleşi: “İstanbul’da Ulaşım Hikayeleri ve Mizah”
    Konuşmacı: Akın Kutoğlu
    Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

    11 KASIM ÇARŞAMBA
    KARADENİZ SALONU
    10.00-10.45
    Öykü Atölyesi: “Koza Yazarlarıyla Öykü Atölyesi”
    Yönetenler: Melek Koç, Nizamettin Uğur
    Düzenleyen: Koza Yayın
    11.00-11.45
    Söyleşi: “Rüzgarlı Bir Bisiklet Hayali ve Benim Babam Ömür Adam”
    Konuşmacı: Ömer Açık
    Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Fantastik Kurgu’da Mizah”
    Konuşmacı: Esra Avgören
    Düzenleyen: Damla Yayınevi
    13.00-13.45
    Söyleşi: “İlk Gençlikte Keşiflerle Dolu Bir Yolculuk: Dağ Sustu, Dağ Konuştu”
    Konuşmacı: Hacer Kılcıoğlu
    Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
    14.00-15.00
    Söyleşi: “İki Yazar Bir Kitap: Kayıp Kitaplıktaki İskelet’in İzinde”
    Konuşmacılar: Mavisel Yener, Aytül Akal
    Düzenleyen: TUDEM Yayınları
    15.15-16.15
    Söyleşi: “Kim Demiş Kadınlar Futboldan Anlamaz Diye”
    Konuşmacılar: Sema Tuğçe Dikici, Behram Kılıç, Okay Karacan
    Düzenleyen: Caretta Yayıncılık
    16.30-17.30
    Melih Cevdet Anday 100 Yaşında
    Panel: “Yirminci Yüzyılı Yaşadım”
    Yöneten: Turgay Fişekçi
    Konuşmacılar: Hıfzı Topuz, Ali Sirmen, Enver Aysever
    Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası
    17.45-18.45
    Panel: “Tut Elimden İzmir: Tarık Dursun K.”
    Yöneten: Enver Ercan
    Konuşmacılar: Hikmet Altınkaynak, Cihan Demirci, Nurduran Duman, Semih Poroy, Yalvaç Ural
    Düzenleyen: TÜYAP

    11 KASIM ÇARŞAMBA
    BÜYÜKADA  SALONU
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Geçmişi ve Bugünü Bir Romanda Buluşturmak”
    Konuşmacı: Bahadır Yenişehirlioğlu
    Düzenleyen: Timaş Yayınları
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Şiir Hala Mümkün mü? İnsana, Hayata, ve Şaire Rağmen Şiir”
    Konuşmacılar: Orhan Kahyaoğlu,Yalçın Armağan, Emirhan Oğuz, Necmiye Alpay, Asuman Susam
    Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Dört İstanbul”
    Konuşmacı: Radi Dikici
    Düzenleyen: Remzi Kitabevi
    16.45-18.15
    Aziz Nesin 100 Yaşında
    Panel: “100. Doğum Yılı Dolayısıyla Aziz Nesin Tiyatrosu’na Bir Bakış”
    Konuşmacılar: Üstün Akmen, Timur Selçuk, Dilek Türker, Ali Sürmeli, Erdal Cindoruk
    Düzenleyen: Tiyatro Eleştirmenleri Birliği
    12 KASIM PERŞEMBE
    MARMARA SALONU
    10.00-10.45
    Öykü Atölyesi: “Koza Yazarlarıyla Öykü Atölyesi”
    Yönetenler: Zeynep Aliye, Nizamettin Uğur
    Düzenleyen: Koza Yayın
    11.00-11.45
    Söyleşi: “Yolları ve Öyküleri Kesişen Umut Sokağı Çocukları”
    Konuşmacı: Gülsevin Kıral
    Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
    12.00-12.45
    Yaratıcı Okuma Atölyesi: “Okumayı Sevmeyen Çocuk”
    Yöneten: Çiğdem Odabaşı
    Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
    13.00-13.45
    Söyleşi: “Acaba Ne Olsam? Geleceğin Meslekleri”
    Konuşmacı: Toprak Işık
    Düzenleyen: TUDEM Yayınları
    14.00-14.45
    Yaratıcı Okuma Atölyesi: “Yaşar Kemal’den Neredesin Arkadaşım”
    Yöneten: Çiğdem Odabaşı
    Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Çocuklarla Resmin Başyapıtlarına Yolculuk”
    Konuşmacılar: Tevfik Taş, Firuze Engin
    Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

    18.00-19.00
    Söyleşi: “Polis Eşleri ve Anneleri”
    Konuşmacı: Buket Güney
    Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu

    12 KASIM PERŞEMBE
    KARADENİZ SALONU
    10.00-10.45
    Söyleşi: “Hammit-Anadolu’dan Fantasti’ye”
    Düzenleyen: Timaş Çocuk
    11.00-12.00
    Söyleşi: “Okumak Yazmak Hayal Kurmak ve Gülmek”
    Konuşmacılar: Vassilis Papatheodorou, Fulya Koçak
    Düzenleyen: Kelime Yayınları
    13.15-14.00
    Söyleşi: “Aslı Der ile Yeni Gençlik Romanı Darmadağın Üzerine”
    Konuşmacı: Aslı Der
    Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Nur İçözü’nün Gülmece Dünyası”
    Konuşmacı: Nur İçözü
    Düzenleyen: Altın Kitaplar
    15.30-16.30
    Söyleşi: “İngilizce Kelime Ezberleme ve Hafıza Geliştirme Teknikleri”
    Konuşmacı: Şinasi Bademcioğlu
    Düzenleyen: Alfa Yayınları
    16.45-17.45
    Söyleşi: “Umutlar ve Hayaller”
    Konuşmacı: Fırat Çakır
    Düzenleyen: Yediveren Yayınları
    18.00-18.45
    Söyleşi: “Mafya Sekreteri”
    Konuşmacılar: Karolis İnokaitis, Gizem Fere
    Düzenleyen: Puslu Yayıncılık

    12 KASIM PERŞEMBE
    HEYBELİADA  SALONU
    12.00-13.00
    Söyleşi: “Sağlıklı Aile Sağlıklı Çocuk Demektir”
    Konuşmacı: Bünyamin Çetinkaya
    Düzenleyen: Pegem Akademi
    13.15-14.15
    Söyleşi: “Bir Kitabın Doğuşu: Kitaplar Nasıl Yaratılıyor?”
    Konuşmacı: Defne Ongun Müminoğlu
    Düzenleyen: Artemis Yayınları
    14.30-15.30
    Söyleşi: “Bir Çocuk Kitabı Yazarı Gözüyle Mizah: Örnek Olarak Çıtı Pıtı Bir Kedi Olmak İstemiyorum”
    Konuşmacılar: Renan Özdemir, Gönül Ünal
    Düzenleyen: Kelime Yayınları
    15.45-16.45
    Söyleşi: “Güncel Tartışmalar Üzerinden Günümüz Şiirine Bakışlar”
    Konuşmacılar: Mustafa Fırat, Baki Ayhan T., İsmail Cem Doğru
    Düzenleyen: Mühür Kitaplığı Yayınları
    17.00-18.00
    Söyleşi: “Anadolu’da Tarih Öncesi Persler ve Ksenophon”
    Konuşmacı: Tekin Sönmez
    Düzenleyen: Nis Medya
    18.15-19.00
    Panel: “Alaşiya Mektupları”
    Yöneten: Aba Müslim Çelik
    Konuşmacılar: Emel Kaya, Maria Siakalli, Mine Ömer
    Düzenleyen: Nezih-er Yayınları

    12 KASIM PERŞEMBE
    BÜYÜKADA  SALONU
    11.00-12.00
    Söyleşi: “İlköğretimde 100 Temel Eser: Temelimiz Ne Kadar Sağlam?”
    Konuşmacı: Banu Bozdemir
    Düzenleyen: Caretta Yayıncılık
    12.30-13.30
    Söyleşi: “Hoş geldin Sınav”
    Konuşmacı: Faruk Öndağ
    Düzenleyen: Timaş Yayınları
    13.45-14.45
    Söyleşi: “Kıkırdayan Düşünceler”
    Konuşmacı: Nur Dombaycı
    Düzenleyen: Damla Yayınevi
    15.00-16.00
    Anma ve Söyleşi: “Şiirin ve Umudun Yorulmaz İğnesi: Sennur Sezer”
    Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Eray Canberk, Gülce Başer
    Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
    16.15-17.15
    Söyleşi: “Sarı Kitaplar, Sürgün Diller”
    Konuşmacılar: Pakrat  Estukyan, Yavuz Ekinci, Sabine Adatepe,Müslüm Yücel, Jaklin Çelik
    Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
    17.30-18.45
    Söyleşi: “Siyaset Hukuku Alt Etti mi?”
    Konuşmacı: Selçuk Kozağaçlı
    Düzenleyen: Boran Yayıncılık

    13 KASIM CUMA
    INTEREXPO  SALONU
    13.00-14.00
    Panel: “12 Eylül ve Edebiyat”
    Yöneten: B. Sadık Albayrak
    Konuşmacılar: Yalçın Küçük, Taylan Kara
    Düzenleyen: Hayal Yayınları
    14.15 -15.15
    Söyleşi: “Kafamda Böcekler Sahne Hali”
    Konuşmacı: Yunus Günçe
    Düzenleyen: Trend Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Bir Dizi Film”
    Konuşmacılar: Abdullah Abdülkadiroğlu, Mehmet Altan, Ekrem Dumanlı
    Düzenleyen: Ufuk Kitap
    18.00-19.00
    Söyleşi: “Sermaye Kültüründen Kopuşun Adı: Muzaffer Oruçoğlu”
    Konuşmacılar: Mehmet Akkaya, Metin Kayaoğlu, Ragıp Zaarakolu
    Düzenleyen: Belge Uluslararası Yayıncılık

    13 KASIM CUMA
    MARMARA SALONU
    11.00-11.45
    Söyleşi: “Bir Kahramanın Hayal Dünyasına Yolculuk”
    Konuşmacı: Can Avar
    Düzenleyen: Timaş Çocuk
    12.00-12.45
    Atölye: “Çocuklarla Masal Atölyesi”
    Yöneten: Figen Yaman Coşar
    Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.
    13.00-13.45
    Söyleşi: “Zeno ve Mondo ile Gülelim”
    Konuşmacı: Nilay Yılmaz
    Düzenleyen: Altın Kitaplar
    14.00-15.00
    Söyleşi: “İslam’da Sosyal Değişim ve Devrimler”
    Konuşmacı: İhsan Eliaçık
    Düzenleyen: Doğu Kitap-Göl Kitap
    15.15-16.15
    Söyleşi: “Yarabıçak”
    Konuşmacılar: Cengiz Aktar, Hakan Atalay
    Düzenleyen: İthaki Yayınları
    16.30-17.30
    Panel: “Dünden Bugüne Haricilik ve Neo-Hariciler”
    Yöneten: Kerim Balcı
    Konuşmacılar: Ali Bulaç, Ali Ünal, Ali Ünsal
    Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Işık Yayınları
    17.45-18.45
    Söyleşi: “Çocuğunuzu Meleklerin Kanatlarında Yetiştirmek”
    Konuşmacı: Beki İkala Erikli
    Düzenleyen: Remix Yayınları

    13 KASIM CUMA
    KARADENİZ SALONU
    11.00-12.00
    Söyleşi: “Mizah Ustası Behiç Ak Okurlarıyla Buluşuyor”
    Konuşmacı: Behiç Ak
    Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
    12.15-13.00
    Söyleşi: “Kitaplar ve Hayaller”
    Konuşmacı: Miyase Sertbarut
    Düzenleyen: TUDEM Yayınları
    13.15-14.00
    Söyleşi: “Her Kitap Bir Gülüş, Her Kitap Bir Düş”
    Konuşmacı: Koray Avcı Çakman
    Düzenleyen: TUDEM Yayınları
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Gülerek Andıklarım”
    Konuşmacı: Gülten Dayıoğlu
    Düzenleyen: Altın Kitaplar
    16.00-16.30
    Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
    Açılış: “100 Yaşında Aziz Nesin’e Merhaba”
    Oynayan: Genco Erkal
    Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
    16.45-18.15
    Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
    Panel: “Oyun Yazarı Olarak Aziz Nesin”
    Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Ayşegül Yüksel
    Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

    13 KASIM CUMA
    BÜYÜKADA SALONU
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Tabular, Korkular ve Kadınlar”
    Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Tijen Savaşkan
    Düzenleyen: E Yayınları
    14.15-15.15
    Panel: “İran ve Türkiye’de Şiirin Dişil Dili”
    Yöneten: Nurduran Duman
    Konuşmacılar: Arife Kalender, Haşim Hüsrevşahi
    Düzenleyen: TÜYAP
    15.30-16.30
    Panel: “Yasak Kitaplar”
    Konuşmacılar: Tuna Kiremitçi, Emin Karaca, Ragıp Zarakolu
    Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği
    16.45-17.45
    Panel: “Savaş, Göç ve Göç Edebiyatı”
    Yöneten: Tevfik Taş
    Konuşmacılar: Fatih Polat, Tahir Şilkan, Ercüment Akdeniz
    Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası
    18.00-18.45
    Söyleşi: “Devrim Sürecinde Devlet Sorunu: Dün, Bugün ve Yarın”
    Konuşmacı: Cem Eroğul
    Düzenleyen: Yordam Kitap

    14 KASIM CUMARTESİ
    INTEREXPO SALONU
    12.00-13.00
    Söyleşi: “Hz. İnsan’a Dair”
    Konuşmacı: Dücane Cündioğlu
    Düzenleyen: Kapı Yayınları
    13.15-14.15
    Söyleşi: “Kayı Konferansları: Bir İmparatorluk Tarihi”
    Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
    Düzenleyen: Timaş Yayınları
    14.30-15.30
    Söyleşi: “Yollar ve Yolculuklar”
    Konuşmacı: Üstün Dökmen
    Düzenleyen: Remzi Kitabevi
    17.30-19.30
    Wattpad Türkiye Kutlaması
    Düzenleyen: Wattpad

    14 KASIM CUMARTESİ
    MARMARA SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Ahmet Şerif İzgören ile Söyleşi”
    Konuşmacı: Ahmet Şerif İzgören
    Düzenleyen: Elma Yayınevi
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Yeni Osmanlıcılık ve Barış”
    Konuşmacı: Erdoğan Aydın
    Düzenleyen: Literatür Yayınları
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Dün, Bugün, Yarın, Türkiye”
    Konuşmacı: Ece Temelkuran
    Düzenleyen: Can Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Harita Metod Defteri’nden Parçalar-Özyaşam Öyküsü Yazmak”
    Konuşmacı: Murathan Mungan
    Düzenleyen: Metis Yayınları
    16.45-17.45
    Söyleşi: “Rıfat Ilgaz ve Şiir”
    Konuşmacılar: Celal Başlangıç, Aydın Ilgaz
    Düzenleyen: Çınar Yayınları
    18.00-19.00
    Söyleşi: “Zabel Yesayan’ı Hatırlamak”
    Konuşmacılar: Karin Karakaşlı, Hazal Halavut, Sevan Değirmenciyan, Mehmet Fatih Uslu
    Düzenleyen: Aras Yayıncılık
    14 KASIM CUMARTESİ
    KARADENİZ SALONU
    11.00-11.45
    Söyleşi: “Çocuk ve Mizah”
    Konuşmacı: Sara Gürbüz Özeren
    Düzenleyen: Damla Yayınevi
    12.00-13.00
    Panel: “Çocuk Edebiyatı’nda Mizah”
    Yöneten: Mavisel Yener
    Konuşmacılar: Hanzade Servi, Pelin Güneş, Koray Avcı Çakman
    Düzenleyen: TUDEM
    13.15-14.15
    Söyleşi: “İstanbul’da Kültür Sanat Takipçisi Olmak”
    Konuşmacı: Yekta Kopan
    Düzenleyen: Can Yayınları
    14.30-15.15
    Paneli: “Türk Şiirinde Kadın”
    Yöneten: Mürsel Gündoğdu
    Konuşmacı: Meryem Aybike Sinan
    Düzenleyen: Nesil Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Cumhuriyet Tarihi: Yalanlar ve Gerçekler”
    Konuşmacı: Sinan Meydan
    Düzenleyen: İnkılap Kitabevi
    16.45-18.00
    ÖDÜL TÖRENİ: “Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Töreni”
    Panel: “Öykü Dergiciliğinin Dünü, Bugünü, Geleceği”
    Yöneten: Handan İnci
    Konuşmacılar: İbrahim Yıldırım,Faruk Duman,Ercan y Yılmaz
    Düzenleyen: Cevdet Kudret Ailesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-TÜYAP
    18.30-19.15
    Söyleşi: “Öğrenmeyi Öğrenme”
    Konuşmacı: Alişan Kapaklıkaya
    Düzenleyen: Yediveren Yayınları

    14 KASIM CUMARTESİ
    HEYBELİADA SALONU
    12.00-12.45
    Panel: Cemal Süreya ve Üvercinka
    Yöneten: Aydan Ay
    Konuşmacılar: Zuhal Tekkanat, İbrahim Hacıbektaşoğlu, Engin Turgut, Volkan Hacıoğlu
    Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Bir Blog Macerası: İnsan Kendine de İyi Gelir”
    Konuşmacılar: Semih Gümüş, Ahmet Büke
    Düzenleyen: ON8 Blog
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Pıtırcık Etrafında Mizah, Söz ve Çizgi”
    Konuşmacılar: Vivet Kanetti, Ramize Erer
    Düzenleyen: Can Çocuk
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Terör ve Demokrasi”
    Konuşmacı: Onur  Öymen
    Düzenleyen: Remzi Kitabevi
    16.45-17.45
    Haldun Taner 100 Yaşında
    Panel: “Bir Güçlü Yazar, Bir Güzel İnsan Haldun Taner 100 Yaşında”
    Konuşmacılar: Demet Taner, Ayşegül Yüksel,Handan İnci
    Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
    18.00-19.00
    Söyleşi: “Ermeni Devrimci Paramaz”
    Konuşmacılar: Kadir Akın, Garo Paylan
    Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

    14 KASIM CUMARTESİ
    BÜYÜKADA SALONU
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Türkiye’de Taht Kavgaları”
    Konuşmacılar: Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu
    Düzenleyen:  Kırmızı Kedi Kitap
    14.15-15.15
    Panel: “Tan Oral; Çizgilerin ve Sözcüklerin Onuru”
    Yöneten: Mustafa Kara
    Konuşmacılar: Ohannes Şaşkal, Turgut Çeviker, Semih Poroy, Deniz Kavukçuoğlu
    Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Türkiye Yazarlar Sendikası-TÜYAP
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Söylesem-Neylersin: Belki Bir Şiir”
    Katılımcı Şair: Ahmet Telli
    Düzenleyen: Everest Yayınları
    16.45-17.45
    Mehmet Kaplan 100 Yaşında
    Söyleşi: “Mehmet Kaplan 100 Yaşında”
    Konuşmacılar: İnci Enginün, Zeynep Kerman, Doğan Hızlan, Yakup Çelik
    Düzenleyen: Dergâh Yayınları
    18.00-18.45
    Söyleşi: “Yarı-Devrimden Devrime Türkiye’nin Çıkış’ını Görebiliyor muyuz?”
    Konuşmacılar: Yalçın Küçük, Sadık Albayrak
    Düzenleyen: Tekin Yayınevi

    14 KASIM CUMARTESİ
    KINLIADA SALONU
    12.00-12.45
    ÖDÜL TÖRENİ: “Turgut Uyar Şiir Ödülleri Töreni”
    Düzenleyen: Bence Kitap
    13.00-13.45
    Söyleşi: “Nasipse Adayız…Politika Yolculuğunun Trajikomik Novellası”
    Konuşmacı: Ercan Kesal
    Düzenleyen: İletişim Yayınları
    14.00-15.15
    Söyleşi: “İslamofobi”
    Konuşmacılar: Ergun Göknel, Hilmi Yavuz
    Düzenleyen: Kanes Yayınları
    15:30-16.30
    Söyleşi: “Sıradan Bir Adamın Sıradışı Öyküsü ve Türkiye’nin Gayriresmi Tarihi”
    Konuşmacı: Edip Yüksel
    Düzenleyen: Ozan Yayıncılık
    16.45-17.45
    Söyleşi: Geçmişten Bugüne Kürt Diplomasisi
    Konuşmacılar: Faik Bulut, Fırat Aydınkaya, Fehim Işık
    Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın
    18.00-19.00
    Panel: “Türkiye’de Kadın Olmak”
    Yöneten: Saime Alkan
    Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Sündüz Haşar, Funda Kotan
    Düzenleyen: Ekin Yazın Dostları

    15 KASIM PAZAR
    INTEREXPO SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Huyu, Suyu Güzel Çocuk”
    Konuşmacı: Mehtap Kayaoğlu
    Düzenleyen: Nesil Yayınları
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Devlet Güvenliğini Tehdit Eden Yapılar”
    Konuşmacı: Hanefi Avcı, Emin Aslan
    Düzenleyen: Tekin Yayınevi
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Zor Yıllarda Edebiyat”
    Konuşmacı: Nilufer Kuyaş, Faruk Duman, Semih Gümüş
    Düzenleyen: Can Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Güvenli Bağlanmak ve Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural”
    Konuşmacı: Adem Güneş
    Düzenleyen: Timaş Yayınları
    16.45-17.45
    Söyleşi: “Söyleyeceklerim Var”
    Konuşmacı: Kemal Gülen
    Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Yitik Hazine Yayınları

    15 KASIM PAZAR
    MARMARA SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Sinop Zindanı: Allah Kurtarsın”
    Konuşmacılar: Ertuğrul Günay, Sezai Sarıoğlu,Eşber Yağmurdereli
    Düzenleyen: Kibele Yayınları
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler”
    Konuşmacı: Talha Uğurluel
    Düzenleyen: Timaş Yayınları
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Hayatın Farkında Mısın?”
    Konuşmacı: Azra Kohen
    Düzenleyen: Destek Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Şükürle Gelen Huzur”
    Konuşmacı: Uğur Koşar
    Düzenleyen: Destek Yayınları
    16.45-17.45
    Panel: “Yakın Doğu’da Savaş, Barış ve Kürtler”
    Yöneten: İsmail Gürbüz
    Konuşmacı: İsmail Beşikçi
    Düzenleyen: İsmail Beşikçi Vakfı Yayınları
    18.00-18.45
    Söyleşi: “Anılarımdaki Türkiye”
    Konuşmacı: Yavuz Bahadıroğlu
    Düzenleyen: Nesil Yayınları

    15 KASIM PAZAR
    KARADENİZ SALONU
    12.00-12.45
    Panel: “Türkiye Nereye? Gelişmeler, Olasılıklar”
    Konuşmacılar: Haluk Gerger, Haluk Yurtsever
    Düzenleyen: Yordam Kitap
    13.00-14.00
    Anma ve Söyleşi: “Ölümünün 40. Yılında Nurettin Topçu”
    Konuşmacılar: İsmail Kara, Uğur Kökden, M. Fatih Birgül, Asım Öz
    Düzenleyen: Dergâh Yayınları
    14.15-15.15
    Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
    Panel: “Aziz Nesin’in Yazarlar Sendikası Yılları ve Aydınlar Dilekçesi”
    Yöneten: Turgay Fişekçi
    Konuşmacılar:  Adnan Özyalçıner, Murat Belge, Gündüz Vassaf
    Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP
    15.30-16.30
    Agatha Christie 125 Yaşında
    Söyleşi: “Agatha Christie 125 Yaşında”
    Konuşmacılar: Celil Oker, Çiğdem Öztekin
    Düzenleyen: Altın Kitaplar
    16.45-17.45
    Panel: “Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları”
    Yöneten: Yankı Enki
    Konuşmacılar: Doğu Yücel, Kutlukhan Kutlu
    Düzenleyen: İthaki Yayınları

    15 KASIM PAZAR
    HEYBELİADA SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “İş Etiği ve Ekonomi”
    Konuşmacı: Aziz Yardımlı
    Düzenleyen: İdea Yayınları
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Edebiyat ve Felaket”
    Konuşmacılar: Nur Yazgan, Yavuz Ekinci
    Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap
    14.15-15.15
    Panel: “Çizgi Roman’da Savaş Teması ve II. Dünya Savaşı’nın 70. Yıldönümünde Yalınayak GEN”
    Yöneten: Ümit Kireççi
    Konuşmacılar: Arzu Taşçioğlu, Alişan Cengiz, Berk Uralcan
    Düzenleyen: Desen Yayınları
    15.30-16.30
    Panel: “Düşünmeyi Öğrenmek ve Öğretmek”
    Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Nihal Kuyumcu, Selahattin Dilidüzgün
    Düzenleyen: Say Yayınları
    16.45-17.45
    Söyleşi: “Türkiye’de Haberciliğin Hal-i Pür Melali”
    Konuşmacılar: Faruk Bildirici, Kemal Göktaş, Ümit Alan, Çiler Dursun
    Düzenleyen: İmge Kitabevi

    15 KASIM PAZAR
    BÜYÜKADA SALONU
    12.00-12.45
    Şiir Dinletisi
    Katılımcılar: Lâle Tığ, Anıl Küsen, Derya Koç, K.Nurettin Gürses, Selma Gün, Minel Altıner, Candan Eryılmaz, Dilek Ayribaş, Tuba Aydın, Gülfidan Güngör, Suat Özdemir
    Düzenleyen: Aydili Sanat Derneği
    13.00-14.00
    Atölye: “Origami Atölyesi”
    Yöneten: Nazan Tacer
    Düzenleyen: TUDEM
    14.15-15.15
    Panel: “İktidar, Otorite ve Özgürlük”
    Konuşmacılar: Mutlu Aslan, Dinçer Demirkent
    Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Bu Kadar Kitapla Neyi, Nasıl Yapacağız?”
    Konuşmacı: Enis Batur
    Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap
    16.45-18.15
    Panel: “ Öykü Hamurunda Kadın Eli”
    Yöneten: Ayşegül Tözeren
    Konuşmacılar: Sibel Öz, Aslı Erdoğan, Ayşegül Kocabıçak, Belma Fırat, Melike Belkıs Aydın, Özlem Kiper, Fulya Bayraktar, Tekgül Arı
    Düzenleyen: Notabene Yayınları

    15 KASIM PAZAR
    KINALIADA SALONU
    12.00-12.45
    Söyleşi: “Ezidiler ve Melek Tavus”
    Konuşmacı: Esat Korkmaz
    Düzenleyen: E Yayınları
    13.00-14.00
    Söyleşi: “Kahkaha Yogası ile Kahkaha Mucizesi”
    Konuşmacı: Kemal İslamoğlu
    Düzenleyen: Altın Kitaplar
    14.15-15.15
    Söyleşi: “Kokular Kitabı’ndan Kokular Sohbetine”
    Konuşmacı: Vedat Ozan
    Düzenleyen: Everest Yayınları
    15.30-16.30
    Söyleşi: “Suriye’deki Gelişmelerin Anlamı”
    Konuşmacılar: Mehmet Ali Güller, Ahmet Yavuz
    Düzenleyen: Kaynak Yayınları
    16.45-17.45
    Söyleşi: “Türküm, Kürdüm, Çerkezim, Sosyalistim”
    Konuşmacılar: Bülent Uluer, Sezai Sarıoğlu
    Düzenleyen: Dipnot Yayınevi
    Detaylı bilgi için:www.istanbulkitapfuari.com/