• 9. Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Başvuruları Başladı

  Editör: Sadık Doğan
  Tarih: 11 Temmuz 2014 Cuma
  Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) ve Milas Belediyesi’nin Melih Cevdet Anday anısına dokuzuncu kez düzenlediği şiir yarışması için başvurular başladı.
  Yarışmaya 1 Haziran 2013 ile 1 Temmuz 2014 arasında yayımlanmış kitaplar katılabiliyor. 
  Katılmak yahut kitap önermek isteyen yayınevi, kurum ve kuruluşların sekiz adet yapıtı başvuru dilekçesiyle birlikte ”TYS Edebiyat Müzesi, Aysel Tezer-Yıldız Sarayı, Dış Karakol Binası, Barbaros Bulvarı, Beşiktaş, İstanbul” adresine göndermeleri gerekiyor.
  Yarışma için son başvuru tarihi 1 Ağustos 2014.
  9. Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Başvuruları Başladı

  Plaket ve üç bin liradan oluşan Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü’nün seçici kurulunda  Sennur Sezer, Eray Canberk, Egemen Berköz, Refik Durbaş, Leyla Şahin ve Enver Ercan yer alıyor.
  Ödül, Anday’ın 1985’ten beri eşi Suna Anday ile birlikte yaz aylarını geçirdikleri ve şairin adına bir parka anıtı dikilen Ören’de düzenlenecek olan 9.  Milas-Ören Melih Cevdet Anday Şiir Günleri ve Kültür Şenliği’nde sunulacak.

  Melih Cevdet Anday Ödülü daha önce kimlere verildi?

  Ödüle daha önce İskender'i Ben Öldürmedim adlı kitabıyla Küçük İskenderKeskindoreke Fındınfalava adlı kitabıyla Özdemir İnce, Sahibinden Satılık adlı kitabıyla Ahmet Erhan, Tanımlar adlı kitabıyla Nihat Behram, Sonsuzluk Çişeler Büyük Sularda adlı kitabıyla Metin CengizSeferis ve Üvez adlı kitabıyla Süreyya Berfe, Sevgiler Kanarken adlı kitabıyla Hüseyin Yurttaş,5-7-5'ler adlı kitabıyla İsmail Uyaroğlu, Güzelle Büyü adlı kitabıyla Turgay Fişekçi layık görülmüştü. 
  Kaynak: bianet.org
 • İlk Yorumu Siz Yapın " 9. Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Başvuruları Başladı "